خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14676
۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ۰۹:۳۷
مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی:

هنرمندان با هنر خود از مشکلات کشور گره‌گشایی کنند

هنرمندان با هنر خود از مشکلات کشور گره‌گشایی کنند
مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه هنرمندان با هنر خود از مشکلات کشور گره‌گشایی کنند گفت: هنر تعیین می‌کند که مشکلات عدیده جامعه چیست و باید برای حل مشکلات چکار کرد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی در مراسم پایانی نخستین جشنواره استانی عکس و فیلم «مستاگ» در چابهار ضمن تبریک چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: استان سیستان و بلوچستان یک طیف زیبایی از رنگین‌کمان دلنواز میهن اسلامی ایران است اما باید بگوییم که کم‌هنری‌ها باعث شده که هم جامعه عزیز اسلامی ما از این ظرفیت هنری سیستان و بلوچستان کم‌بهره بماند و هم هنرمندان این استان از فرصت دیده شدن در کشور فاصله بگیرند.

او گفت: لطافت و صداقتی در این استان دیدم که بن‌مایه ادیبی هنر اصیل و فطری است، هنری که متأسفانه در فضای رسانه‌ای کشور اثری از آن نمی‌بینیم.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حتماً همه باید نسبت به این مسئله تجدیدنظر کنیم چراکه قاعدتاً هر جامعه ضعف‌هایی دارد و در مسیر خود برای رسیدن به کمال باید تلاش کند.

او می‌گوید: بدترین مواجهه با ضعف‌های یک جامعه تمرکز رسانه‌ای بر ضعف‌های آن جامعه است و غفلت از فرصت‌های مهم و سرنوشت‌ساز آن جامه است.

به گفته او امروز امید، ایمان و عقلانیت نیاز اساسی ایران اسلامی است و در همه این موارد باید دست‌ها را در مقابل هنر بالا برد نه اینکه سفارش‌دهنده هنر باشیم چراکه هنر خود، ساحت قدسی است.

سیفایی گفت: هنر تعیین می‌کند که مشکلات عدیده جامعه چیست و باید برای حل مشکلات چکار کرد. بددترین مواجه برای این مسئله این است که برخی فقط به هنرمند سفارش انجام یک کار را بدهند. هنرمند باید بالطافت هنر خود گره از مشکلات بگشاید.

مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی گفت: رسالت هنر این است که اگر دشمنی‌های خارجی یا حماقت‌های داخلی، مرزبندی‌هایی ایجاد می‌کند تا این ملت نتواند از ظرفیت یکدیگر برای رشد کشور استفاده کنند، هنر می‌تواند فاصله‌ها را کم کند. در طول تاریخ کاری که هنر کرد این بود که نگذاشت اختلافات طبیعی یک جامعه، انسجام ملت را از بین ببرد.

او گفت: لطافتی که اعضای جامعه را به هم پیوند می‌دهد هنر است و این، از نان شب برای یک کشور مهم‌تر است.

سیفایی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) خطاب به هنرمندان فرموده‌اند که «تنها هنری موردقبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام فقرای دردمند، اسلام پابرهنگان و اسلام تازیانه خوردگان تاریخ باشد»

«مستاگ» در زبان بلوچی به معنای نویددهنده خبر خوش است.

در سامانه دبیرخانه نخستین جشنواره استانی عکس و فیلم «مستاگ» ۸۴۶ اثر ثبت شده که از این تعداد ۷۹۳ عکس، ۱۷ مستند کوتاه و ۳۷ مستند داستانی بوده است.

برگزیدگان، لوح سپاس و تندیس جشنواره را دریافت کردند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha