خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14677
۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ۰۹:۴۵
فرماندار زاهدان خبر داد:

افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۱ طرح در زاهدان

افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۱ طرح در زاهدان
فرماندار زاهدان گفت: افتتاح و کلنگ زنی ۱۰۱ طرح از برکات دهه فجر در این شهرستان است.

به گزارش اس.بی پرس، نخعی اعتبار این طرح‌ها را ۳۰۵ میلیارد و ۱۹۴ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: شاخص‌ترین طرح‌های این دهه در حوزه عمران شهری پارک بانوان و باغ خانواده است.

فرماندار زاهدان تأکید کرد: طرح گازرسانی در زاهدان تقریباً رو به اتمام است و ساماندهی حاشیه شهر نیز به ۷۰ درصد رسیده است.

وی در ادامه گفت: مشکلات جدی در شهرک غرب زاهدان وجود داشت که تا حدودی برطرف و سال گذشته برای اولین بار در برخی از این مناطق شبکه آب شهری راه‌اندازی شد.

نخعی با اشاره به اینکه طرح‌های مربوط به راه‌ها در حال اجراست گفت: در حال حاضر محور زاهدان به زابل در حوزه زاهدان دو بانده شده است.

فرماندار زاهدان بیان کرد: سال گذشته چهار و نیم میلیون مترمربع آسفالت در زاهدان انجام شد و در تلاشیم تمامی معابر شهر زاهدان آسفالت شود.

نخعی افزود: فاز یک محور زاهدان - خاش تمام و فاز دو نیز در حال انجام است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.

وی اظهار داشت: ناحیه صنعتی نصرت آباد نیز با حضور چهار سرمایه‌گذار در مسیر رونق قرار گرفته و در بازه زمانی سه تا پنج سال آینده یکی از قطب های صنایع تولیدی زیربخش معدن در سیستان و بلوچستان شکل خواهد گرفت.

فرماندار زاهدان گفت: در بخش کورین نیز بر اساس اقتصاد بومی سرمایه‌گذار تعریف و سه ناحیه جدید در سرجنگل، حرمک و پهنه غربی زاهدان مصوب شده و در این بخش همچنین صنایع زیربخش کشاورزی راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: بیش از ۸۳ نمونه خرما در سیستان و بلوچستان تعریف شده و دومین ظرفیت تولید خرما در کشور را داریم که برخی از گونه‌های خرما ارزشی کمتر از پسته ندارند و این مهم نیازمند تحول اقتصادی در منطقه است.

 

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha