خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14687
۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ۱۶:۲۴
استاندار:

شاخص اجرای طرح‌های هادی در سیستان و بلوچستان باید اصلاح شود

شاخص اجرای طرح‌های هادی در سیستان و بلوچستان باید اصلاح شود
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نسبت اجرای طرح‌های هادی در استان ۱۹ درصد و این شاخص در کشور ۵۷ درصد است که این روند باید اصلاح شود تا به میانگین کشوری برسیم.

به گزارش اس.بی پرس، روز سه‌شنبه، حسین مدرس خیابانی در حاشیه بازدید از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: در بسیاری از مناطقی از استان که طرح هادی اجرا نشده بود در بارندگی‌های اخیر بیشتر آسیب دیده‌اند.
وی بیان کرد: هم‌اینک نسبت اجرای طرح‌های هادی نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر شده که البته باید تلاش کنیم در سال آینده تعداد روستاهایی که این طرح‌ها اجرا می‌شود بیشتر شود.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: اقدامات و تلاش های مجموعه بنیاد مسکن در حوزه کمک رسانی به مناطق سیل‌زده جنوب استان جای تقدیر دارد و به ‌سرعت عملیات مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی آسیب‌ دیده، آغازشده است.
وی ادامه داد: از همان روز اول مجموعه مدیر، معاونان و کارشناسان بنیاد مسکن در مناطق سیل‌زده حضور داشتند و سرشماری و آمارگیری از واحدهای آسیب‌دیده را آغاز کردند که بر اساس این آمارگیری ۲ هزار و ۱۰۰ واحد نیاز به بازسازی و ۲ هزار واحد نیاز به ساخت دارد.
مدرس خیابانی تصریح کرد: بر اساس اطلاعات ارائه‌شده هم‌اینک از ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آسیب دیده، بازسازی ۴۸ واحد آن آغازشده است.
وی عنوان کرد: برای شتاب دهی به اجرای این پروژه ها همه نهادها باید همکاری کنند و در همین راستا بنیاد مستضعفان تأمین سیمان این پروژه‌ها را متقبل شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: سیستم بانکی هم باید همراهی داشته باشد چراکه اجرای به موقع تعهدات بنیاد مسکن به همکاری سیستم بانکی مرتبط است و استانداری نیز تلاش می‌کند که این ارتباط و اعتماد را در سیستم بانکی جلب کند.
وی ادامه داد: اقدامات مهندسی و صدور پروانه و مجوزهای آب و برق را هم استانداری پیگیری می‌کند که با کمترین مانع پیشرفت کند که بنیاد بتواند به تعهدات خود هم در نهضت ملی مسکن و هم در اجرای طرح‌های هادی روستایی و همچنین بازسازی در مناطق سیل‌زده عمل کند.
مدرس خیابانی تصریح کرد: بخش عمده‌ای از مأموریت طرح‌های ملی مسکن که جزو محوری‌ترین برنامه‌های دولت بوده به دوش بنیاد مسکن است و بر اساس گزارش‌ها ارائه شده در شورای تأمین مسکن، می‌توان گفت که بنیاد همزمان با برنامه‌ریزی‌ها اجرای طرح ملی مسکن را به‌پیش می‌برد.
وی بیان کرد: یکی از نکات قابل توجهی که می‌توان عنوان کرد؛ ساختار چابک بنیاد مسکن است که معمولاً نهادهای انقلابی و اثرگذار در توسعه کشور ساختارهای خیلی چابکی دارند و بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان نیز در پهنه ۱۸۷هزار کیلومتر مربعی و پراکندگی وسیع روستایی با کمترین تعداد نیرو، الگویی مناسب برای همه دستگاه‌هاست.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: باید با الگو گیری بهترین بهره‌وری را از نیروهای استانی ببریم و دستگاه‌های ما با جذب نیروهای خبره و دانش محور و نیروهای جهادی و میدانی تأثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

 

 انتهای پیام/
 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha