خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14695
۱۴۰۰/۱۱/۱۹ - ۱۹:۲۸
مدیرکل فرودگاه‌های سیستان وبلوچستان:

طرح‌های فرودگاه‌ شهدای زاهدان و سراوان افتتاح شد

طرح‌های فرودگاه‌ شهدای زاهدان و سراوان افتتاح شد
مدیرکل فرودگاه‌های سیستان وبلوچستان گفت: طرح‌های فرودگاه‌های شهدای زاهدان و سراوان با اعتباری افزون بر چهار هزار میلیارد ریال گرامیداشت هفتمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح شد.

به گزارش اس.بی پرس، علی جزینی در حاشیه افتتاح پروژه فرودگاهی شهدای زاهدان و سراوان با تبریک دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان دارای پنج فرودگاه بوده که چهار فرودگاه در مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و یک فرودگاه در مالکیت نیروی هوایی قرار دارد.
او گفت: علی‌رغم شیوع ویروس کرونا با حمایت‌هایی که از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور شدیم پروژه‌های خوبی را فرودگاه زاهدان و سراوان داشتیم که امروز به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان وبلوچستان میگوید: بهره‌برداری از باند جدید فرودگاه زاهدان یکی از پروژه‌هایی بوده که از سال ۱۳۹۵ شروع شده اما به دلیل شرایط خاص و موانعی که اطراف باند وجود داشت و بهره‌برداری از آن صورت نمی‌گرفت که با حمایت مسوولان توانستیم تملک ۳۵هکتار و ساخت سه هزار و ۵۰۰ دیوار حفاظتی را هم زمان با باند انجام دهیم.

به گفته او این باند جدید با چهار هزار و ۲۶۵ متر طول و مجهز به سیستم لایتینگ پیشرفته ازجمله باندهای استاندارد در کشور محسوب می‌شود.

جزینی گفت: محوطه‌ پروازهای خارجی به طول یک‌هزار و ۲۰۰ متر بهره‌برداری شد که قابلیت اعزام و پذیرش ۲ هزار و ۵۰ مسافر خارجی در سال را دارد.

او گفت: اتصال فرودگاه زاهدان به شبکه گاز نیز یکی دیگر از اقدامات مهمی بوده که در هزینه‌های فرودگاه صرفه‌جویی زیادی داشته است.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان وبلوچستان گفت: بهسازی و راه اندازی رستوران در ترمینال پروازهای داخلی، ساخت شبیه‌ساز پرواز برای سیستم مراقبت پرواز نیز از دیگر اقدامات مؤثری بود که بهره‌برداری رسید.

او گفت: در فرودگاه سراوان که یکی از فرودگاه های خاص است پروژه های متعددی را که از سوی معاونت مهندسی نیروی زمینی سپاه ازجمله خط کشی خطوط پرواز، ایجاد قابلیت نشست و برخاست هواپیما در شب و راه اندازی سامانه کمک ناوبری مورد بهره‌برداری قرارگرفت.

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha