خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14697
۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۰۹:۰۸

تندباد در سفره کوچکِ بازنشستگان/ نه دولت، نه مجلس به فکر آن‌ها نیستند

تندباد در سفره کوچکِ بازنشستگان/ نه دولت، نه مجلس به فکر آن‌ها نیستند
جمهوری اسلامی نوشت: خبرگزاری‌ها گزارش دادند دولت در نامه‌ای خطاب به مجلس شورای اسلامی که امضای رئیسی را پای خود دارد، 16 لایحه دولت دوازدهم ازجمله «لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» را پس گرفته است.

به گزارش اس.بی پرس، جمهوری اسلامی نوشت: حالا می‌فهمیم صداقت حضرات مدعی چه عیاری دارد. همین مجلس بود که با 209 امضا از دولت دوازدهم می‌خواست برای معیشت بازنشستگان و همسان‌سازی حقوقشان کاری بکند. همین مجلس است که چون دولت عوض شد، نه‌تنها دنبال امضای 209 نفره خود را نگرفت که در برابر بازپس‌گیری لایحه توسط دولت رئیسی، هیچ کاری نکرد. انگار فقط در دولت سابق، باید پیگیر حق این قشر نجیب می‌بود و در دولت لاحق که همسوست باید تغییر موقعیت داد و لایحه را هم دو دستی تحویل داد! آن‌هم لایحه‌ای که دوفوریت داشت.

مهم نیست بازنشستگان این «لطف؟!» را به‌حساب دولت بگذارند یا مجلس و یا هردو. مهم این است که دوستان ثابت کرده‌اند، حال‌وروز بازنشستگان برایشان مهم نیست که اگر بود، وضعیت این نمی‌شد که اتفاق افتاد.

به بازنشستگان باید گفت، منتظر لایحه همسان‌سازی نباشید. این تنور خاموش است. نانی در آن پخته نمی‌شود برای سفره کوچک شما. هرچند یکی از نمایندگان مجلس گفته است «دولت سیزدهم لایحه جدیدی را به این منظور ارائه کرده است. وی در پاسخ به این پرسش که لایحه جدید چه ویژگی دارد، گفت به دلیل مشغله‌های رسیدگی به لایحه بودجه سال 1401 هنوز جزییات این لایحه را بررسی نکرده است.» معلوم نیست در این کشاکش لایحه‌ای باید امیدوار باشیم یا ناامیدانه باید برای روزهای سخت‌تر آماده شویم. انگار دولتی که لیبرالش می‌خواندند - و به هزار تیر و آن را طعنه می‌نواختند - بیشتر به فکر بازنشستگان بود تا دولتی که انقلابی می‌نامندش!

 بگذریم، مثل کسی که به چاه افتاده است و دستش از زمین و زمان کوتاه است، منتظر می‌مانیم تا ببینیم لایحه دولت انقلابی چه انقلابی در سفره و زندگی بازنشستگان ایجاد می‌کند. ناامیدمان نخواهند کرد آیا؟

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha