خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14700
۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۸
تضاد رویه مقامات سیستان و بلوچستان با فرمایشات دیروز آیت‌الله خامنه‌ای

جهادگران تبیین با لبیک به فرمایشات رهبری، مانع گزارش سازی مخرب نمایندگان و مسئولان شوند

جهادگران تبیین با لبیک به فرمایشات رهبری، مانع گزارش سازی مخرب نمایندگان و مسئولان شوند
جهادگران تبیین با لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری، وظیفه‌دارند علاوه بر مقابله با تهاجم دشمن برای تحریف واقعیت‌ها، دستاوردها، پیشرفت‌ها و اقدامات حماسه آمیز نظام اسلامی با محوریت فریضه فوری و قطعی جهاد تبیین با چنین اقداماتی که در درازمدت نتیجه‌ای جز یأس مردم از انقلاب ندارد، به‌شدت مقابله کنند.

اس.بی پرس ـ محمدرضا خزائی: در سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام خمینی (ره) در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، آن بیعت شگفتی‌ساز را یک نقطه عطف خواندند و با تأکید بر اینکه عامل ماندگاری، استمرار و اثرگذاری آن حرکت بزرگ و تاریخ‌ساز یک کار رسانه‌ای و روایت صحیح آن ماجرا بر اساس یک قاب هنرمندانه بود، گفتند: امروز نیز مقابله با تهاجم دشمن برای تحریف واقعیت‌ها، دستاوردها، پیشرفت‌ها و اقدامات حماسه آمیز نظام اسلامی نیازمند یک حرکت دفاعی و تهاجم ترکیبی با محوریت فریضه فوری و قطعی جهاد تبیین است.

رهبر انقلاب با تأکید بر اهمیت «جهاد تبیین»، عکس منتشرشده از بیعت همافران با امام خمینی (ره) را نمونه‌ای از اثر ماندگار کار تبیینی برشمردند و گفتند: عامل ماندگاری و اثرگذاری آن حادثه تاریخ‌ساز و تحول‌آفرین، همان قاب تصویر هنرمندانه‌ای بود که با امکانات رسانه‌ایِ محدود آن روز منتشر شد و این نشان‌دهنده اثر بی‌بدیل روایت‌گریِ درست از حوادث است.

ایشان وظیفه همگان به‌ویژه مسئولان و متولیان رسانه ملی و صاحبان انواع رسانه‌‌ها را به میدان آمدن و روایت صحیح پیشرفت‌ها و خدمات بزرگ انقلاب دانستند و افزودند: کارهای بزرگ و حماسه آمیزی در طول این چند دهه در عرصه‌های گوناگون همچون اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، آموزشی، بهداشت و درمان، صنعتی، دینی و فرهنگی، دیپلماسی و سیاسی، دفاعی و امنیتی رقم خورده است اما به علت کم‌کاری‌ها انعکاس و خبر چندانی از این اقدامات حیرت‌آور در مجموعه رسانه‌ای کشور وجود ندارد، درحالی‌که هر یک از آن‌ها سرفصلی برای جهاد تبیین است.

گروه جهادی شهید خزائی که مجموعه خبری اس.بی پرس نیز از زیرمجموعه‌های آن است، با استعانت از نام شهید محسن خزائی با همین سیاست در سال 97 ایجاد شد تا علاوه بر مطالبه گری از مسئولین و تشویق به تلاش برای رفع مشکلات مردم تا حد امکان بصیرت افزایی، امیدآفرینی و تشویق به تلاش و تنبلی نکردن مردم و مسئولین را سرلوحه رسالت رسانه‌ای خود قرار دهد.

همان‌طور که مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی عید مبعث هم فرمودند: دشمن در جنگ نرم دو حرکت را انجام می‌دهد: یکی قطع زنجیره‌ی تواصی به‌حق و به صبر؛ دوّم وارونه نشان دادن حقایق.

بعضی از تبلیغات نمایندگان مجلس و مسئولان استان سیستان و بلوچستان نیز از همین جنس است؛ نمونه‌اش همین اتفاقی که پیرامون رهاسازی آب از بند کمال خان رخ داد و از نمایندگان مجلس و استاندار تا مقامات و مسئولین منطقه‌ای همه درصدد بودند که باز شدن دریچه‌ها را به اسم خود و تلاش‌هایشان در این زمینه تمام کنند؛ این درحالی‌که بود که طالبان به‌سرعت تشت آن‌ها را از بام بی‌حقیقتی، به پایین انداخت.

ادامه چنین اقداماتی نه‌تنها به امید و بصیرت مردم ضربه می‌زند که آن‌ها را روی‌گردان از نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌کند. اینکه نماینده‌های مجلس سیستان و بلوچستان به‌خصوص حوزه انتخابی سیستان، برای نشان دادن فعالیت‌های خود هر اتفاقی در مجلس شورای اسلامی را به نام خود ثبت می‌کنند، زنجیر امید مردم به خدمتِ خدمتگزاران واقعی پاره می‌کند.

 

 

جهادگران تبیین با لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری، وظیفه‌دارند علاوه بر مقابله با تهاجم دشمن برای تحریف واقعیت‌ها، دستاوردها، پیشرفت‌ها و اقدامات حماسه آمیز نظام اسلامی با محوریت فریضه فوری و قطعی جهاد تبیین با چنین اقداماتی که در درازمدت نتیجه‌ای جز یأس مردم از انقلاب ندارد، به‌شدت مقابله کنند.

مسئولین، مقامات و نمایندگان مردم در مجلس نیز به‌جای حرف زدن‌های بسیار ، وعده دادن و به نام زدن هر اقدام ریزودرشتی، کار کنند و کار کنند و کار کنند. همان راهبردی که سردار دل‌ها در پیش گرفته بود و به‌جای سخنوری، در میدان مردانه عمل می‌کرد و به‌دوراز جلب‌توجه مخلوقان، در مسیر رضایت خالق بود.

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha