خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14704
۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۱:۱۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

کرونایی که روز به روز شعله‌ورتر می‌شود/ افزایش 10 برابری میزان مراجعات به مراکز تست کرونا

کرونایی که روز به روز شعله‌ورتر می‌شود/ افزایش 10 برابری میزان مراجعات به مراکز تست کرونا
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته 1534 مورد مثبت جدید آزمایشگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی زابل، ایرانشهر و زاهدان شناسایی‌شده است گفت: درصد موارد مثبت به کل تست‌های انجام شده همچنان بالاتر از 40 درصد است.

به گزارش اس.بی پرس، به گفته دکتر هاشمی شهری با شناسایی این تعداد بیمار جدید، تعداد کل موارد مبتلا به کرونا به 146 هزار و 648 نفر رسید.

دکتر سید محمد هاشمی شهری ادامه داد: در 24 ساعت گذشته متأسفانه 1 مورد فوتی در سطح استان سیستان و بلوچستان داشته‌ایم که با فوت این عزیز تعداد کل موارد فوت با نتیجه مثبت آزمایشگاهی در سیستان و بلوچستان به 2679 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه شاهد افزایش تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی هستیم گفت: در حال حاضر 149 بیمار تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند که بر اساس آزمایشات انجام شده ابتلای 55 نفر از آنان به کرونا قطعی است‌

دکتر هاشمی با اشاره به قدرت سرایت بسیار بالای این ویروس که تمام گروه‌های سنی (کودکان، جوانان، مادران باردار، سالمندان و...) را تهدید می‌کند گفت: احتمالاً در چند روز آینده تعداد موارد بستری در مراکز درمانی باز هم افزایش یابد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، تهویه مناسب هوا در اماکن عمومی و تکمیل فرآیند واکسیناسیون و به تأخیر نیانداختن آن می‌توانیم در مقابل این سوش ایمن باشیم

وی با اشاره به غیرحضوری شدن فعالیت مدارس زاهدان از ستاد مدیریت مبارزه با بیماری کرونا تقدیر و قدردانی نمود و بر رصد رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط تأکید کرد.

وی افزود: مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا در زمینه نحوه فعالیت مدارس در شرایط مختلف رنگ‌بندی استان کماکان به قوت خود باقی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تأکید بر نقش مدیران مدارس در فراهم کردن شرایط مناسب و به‌خصوص تهویه اماکن سربسته گفت: فرمانداران محترم با توجه به اینکه مدارس به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز تجمعی، اهمیت بسیار بالایی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دارند بر تقویت فعالیت‌های پیشگیری و تشدید نظارت‌ها اهتمام جدی دارند و درصورتی‌که در مدرسه‌ای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با تأکید بر برقراری تهویه مناسب و فاصله‌گذاری انجام نشود درخواست تعطیلی مدرسه از سوی کارشناسان بهداشتی صادر و از فعالیت آن مرکز آموزشی جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش آمار کرونا در سطح استان گفت: هر فردی دارای علائم سرماخوردگی، قطعاً به کرونای امیکرون مبتلا است مگر آنکه عکس آن ثابت شود.

افزایش 10 برابری میزان مراجعات به مراکز منتخب 16 ساعته کرونا نسبت به هفته قبل

دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در بازدید از مرکز 16 ساعته عرفان گفت: با توجه به افزایش موارد بیماری کرونا، بار مراجعات به مراکز منتخب 16 ساعته کرونا 10 برابر نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

وی گفت: در حال حاضر 11 مرکز منتخب 16 ساعته کووید 19 در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، آماده خدمت‌رسانی به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کووید‏-19 است.

وی ادامه داد: افراد در صورت داشتن علائم کرونا به نزدیک‌ترین مرکز 16 ساعته کرونا مراجعه نمایند تا مورد ویزیت پزشک و غربالگری و نمونه‌گیری کرونا قرار گیرند.

دکتر طباطبایی افزود: هم استانی‌های عزیز می‌توانند با استفاده از سامانه تلفنی 05433504676 و یا سامانه پیامکی به شماره 3000405057 سؤالات و مشاوره لازم در خصوص کرونا را دریافت نمایند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha