خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14708
۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۱:۳۵

سهم قابل‌توجه خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز در حوادث جاده‌ای سیستان و بلوچستان

سهم قابل‌توجه خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز در حوادث جاده‌ای سیستان و بلوچستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از ابتدای سال 1400 تاکنون 46 حادثه تصادف و واژگونی توسط خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رخ داده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: بر اساس مشاهدات میدانی تردد اتومبیل‌های حامل اتباع غیر ایرانی در جاده‌های استان افزایش یافته و حوادث ایجاد شده توسط این خودروها در محدوده تحت پوشش این دانشگاه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 23 مورد بیشتر شده است.

وی با اظهار تأسف از فوت 94 نفر از سرنشینان این خودروهای در حوادث جاده‌ای گفت: اکثر قریب به‌اتفاق این قربانیان از اتباع غیرمجاز ایرانی هستند و متأسفانه در سر صحنه تصادف جان خود را ازدست‌داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: در جریان این حوادث و از ابتدای سال 1400 تاکنون 559 نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز نیز دچار مصدومیت شدند که با حضور به‌موقع تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات اولیه حیاتی به آنان ارائه شد و سپس به مراکز درمانی منتقل‌شده‌اند.

هاشمی شهری گفت: هرچند تمامی خدمات سلامت در بیمارستان‌های استان به‌صورت یکسان و کامل به همه بیماران ایرانی و غیر ایرانی ارائه می‌گردد اما عدم پوشش بیمه‌ای و ناتوانی اتباع غیر ایرانی از تأمین هزینه‌های درمان باعث شده است تا فشار اقتصادی شدیدی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان تحمیل شود.

وی در تشریح این وضعیت گفت: از ابتدای سال 1400 تاکنون بیش از 12 میلیارد تومان صرف ارائه خدمات درمانی به مصدومان غیر ایرانی حوادث جاده‌ای شده است که متأسفانه به دلیل اعسار و ناتوانی این افراد در پرداخت این هزینه‌ها پس از ترخیص از بیمارستان، عموماً بر اقتصاد شکننده بیمارستان‌ها تحمیل شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha