خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14714
۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۲:۲۱
حسین زهی:

امیکرون در حال اوج‌گیری است/ باید به توصیه پزشکان عمل شود

امیکرون در حال اوج‌گیری است/ باید به توصیه پزشکان عمل شود
نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: همان‌طوری که آمارها نشان می‌دهد امیکرون در حال اوج‌گیری است فلذا مردم باید در اسرع وقت نسبت به دریافت دزهای واکسن اقدام کنند.

به گزارش اس.بی پرس، اسماعیل حسین زهی، با اشاره به آغاز موج ششم کرونا و تأکید مقام معظم رهبری بر تزریق سه دز واکسن، بیان کرد: همان‌طوری که مقام معظم رهبری تأکید داشتند توجه به توصیه‌های پزشکی برای کنترل بیماری کرونا و سویه امیکرون امری ضروری است. امروز هم پزشکان و هم علما بر تزریق واکسن تأکید دارند. همان‌طوری که مقام معظم رهبری فرمودند که سه دز واکسن را دریافت کرده‌اند مردم نیز باید برای پیشگیری از شیوع گسترده سویه جدید بیماری در اسرع وقت نسبت به تکمیل واکسیناسیون اقدام کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر پروتکل‌های بهداشتی باید با جدیت دنبال شود. نباید در خصوص این بیماری عادی انگاری صورت گیرد. همه باید به توصیه پزشکان در این حوزه توجه داشته باشند. همان‌طوری که آمار نشان می‌دهد میزان مبتلایان و فوتی‌ها روزبه‌روز در حال افزایش است.

 

مردم پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اوج‌گیری سویه امیکرون در کشور آغاز شده و باید برای پیشگیری از ابتلا در وهله اول به بحث واکسیناسیون و در گام بعدی به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توجه شود. در موج قبلی ما شاهد میزان بالایی از فوتی‌ها بودیم. باید برای پیشگیری از شیوع گسترده بیماری همه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha