خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14715
۱۴۰۰/۱۱/۲۰ - ۱۳:۰۱

موشک بالستیک «خیبرشکن» با برد ۱۴۵۰ کیلومتر رونمایی شد

موشک بالستیک «خیبرشکن» با برد ۱۴۵۰ کیلومتر رونمایی شد
موشک خیبرشکن با برد ۱۴۵۰ کیلومتر رونمایی شد؛ چابکی و سرعت فوق‌العاده در اصابت به اهداف در برد و شعاع ۱۴۵۰ کیلومتری از توانمندی‌های این موشک است.

به گزارش اس.بی پرس، هم‌زمان با گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در آستانه برپایی جشن ملی 1400 در 22 بهمن‌ماه، سردار سرلشکر پاسدار محمدباقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح و سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ضمن بازدید از یکی از پایگاه‌های موشکی زمین به زمین نیروی هوافضای سپاه از موشک دوربرد و نقطه‌زن «خیبرشکن» به‌عنوان جدیدترین دستاورد راهبردی این نیرو رونمایی کردند.

موشک راهبردی خیبرشکن از نسل سوم موشک‌های دوربرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار می‌باشد، این موشک دارای سوخت جامد است و در فاز فرود دارای مانورپذیری برای عبور از سپر موشکی است و طراحی بهینه آن باعث شده است وزن آن نسبت به نمونه‌های مشابه یک‌سوم کاهش یابد و مدت آماده‌سازی و شلیک آن نیز تا یک‌ششم تقلیل پیدا کند.

چابکی و سرعت فوق‌العاده در اصابت به اهداف در برد و شعاع 1450 کیلومتری از دیگر توانمندی‌های این موشک است.

این سامانه تمام‌ایرانی از ایده تا محصول توسط دانشمندان سخت‌کوش نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طراحی و ساخته‌شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha