خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14728
۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۰۹:۲۰
وزیر صنعت و تجارت کشور عمان خبر داد:

بندر چابهار عامل تقویت تجارت دریایی ایران و عمان

بندر چابهار عامل تقویت تجارت دریایی ایران و عمان
وزیر صنعت و تجارت عمان در نوزدهمین کمیته مشترک اقتصادی ایران و عمان که در مسقط برگزار شد، بر تقویت ارتباطات و تجارت دریایی ایران و عمان از طریق بندر چابهار تأکید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و عمان دیروز (20 بهمن‌ماه 1400) در مسقط آغاز به کار کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران برای شرکت در این اجلاس به مسقط سفر کرده است و بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان نیز تحت عنوان رئیس کمیته حمل‌ونقل و مناطق آزاد در این نشست حضور دارد.

این سفر با هدف رایزنی در زمینه‌های اقتصادی به‌ویژه سرمایه‌گذاری‌های تجاری، صنعتی، معدنی، حمل‌ونقل هوایی و دریایی، ترانزیت، انرژی، خدمات فنی و مهندسی، گردشگری، فرهنگی و همچنین موضوعات قضایی، کنسولی، کار و بهداشت صورت گرفته است.

گفتنی است وزیر صنعت و تجارت عمان در این نشست بر تقویت ارتباطات و تجارت دریایی ایران و عمان از طریق بندر چابهار و استفاده از زیرساخت‌های این بندر اقیانوسی تأکید کرد.

این تفاهم‌نامه اقتصادی همچنین با حضور علیرضا فاطمی امین وزیر صمت جمهوری اسلامی و قیس محمد یوسف اللواتی وزیر صنعت و تجارت عمان به‌صورت مشترک بین دو کشور صورت پذیرفت.

قیس محمدالیوسف اللواتی گفت: در راستای اجرایی سازی تفاهم‌نامه فی‌مابین به‌زودی هیئتی اقتصادی از زیرساخت‌ها، تجهیزات و قابلیت‌های بندر چابهار بازدید خواهد کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha