خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14729
۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۰۹:۲۶
مسئول سازمان بسیج حقوقدانان:

دفتر بسیج کانون سردفتران در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

دفتر بسیج کانون سردفتران در سیستان و بلوچستان افتتاح شد
مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: دفتر بسیج کانون سردفتران دفتریاران افتتاح شد ۴۰۰ نفر فعالیت خود را در این دفتر آغاز و امورات مشاوره‌ای مباحث قضایی را در کل استان با بهره‌گیری از کارشناسان حقوقی انجام می‌دهند.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ پاسدار ابوالحسن رضایی گفت: افتتاح کانون سردفتران و دفتریاران سیستان و بلوچستان کار ارزشمندی است که می‌تواند در راستای رسیدگی به مشکلات مردم و کاهش هزینه‌های حقوقی برای نیازمندان مثمر ثمر واقع شود.

او می‌گوید: پیش‌ازاین ارائه خدمات مشاوره رایگان با حضور مشاورین حقوقی در سطح مساجد سیستان و بلوچستان در ۲ قالب جلسه مشاوره عمومی و مشاوره فردی و در قالب میز خدمت انجام می‌شد.

او گفت: از این طریق آسیب‌ها و معضلات فرهنگی، خانوادگی و حقوقی خانواده‌ها با محوریت مساجد حل و رفع می‌شد.

به گفته مسئول سازمان بسیج حقوقدانان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در این راستا برنامه‌ریزی‌شده تا هر پایگاه بسیج یک مشاور حقوقی داشته باشد و لازم و ضروری است تا از ظرفیت مساجد در این خصوص استفاده کنیم.

او گفت: با اجرای طرح مشاوره حقوقی رایگان در مساجد از طرفی می‌توانیم شاهد رونق حضور اقشار مردم در مسجد باشیم که ضمن بهره‌گیری از مشاوره‌های حقوقی مسجد در دیگر برنامه‌های این مکان نیز حضور می‌یابند.

رضایی گفت: از طرفی شاهد آشنا کردن مردم با حقوق و وظایف شهروندی و آموزش‌های فقهی و حقوقی، زمینه‌سازی برای تحکیم بنیان خانواده و کاهش طلاق، کاهش حجم پرونده‌های وارد شده به دستگاه قضایی و همچنین افزایش اعتماد عمومی به مساجد شویم.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha