خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14738
۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۱۰:۵۵

۱۹۱ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد خاش افتتاح شد

۱۹۱ طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان کمیته امداد خاش افتتاح شد
مدیر کمیته امداد خاش گفت: به مناسبت‌ ایام‌الله دهه مبارکه فجر ۱۹۱ طرح اشتغال‌زایی ویژه مددجویان زیرچتر حمایتی کمیته امداد خاش در سطح شهر و بخش‌های مرکزی، ایرندگان و پشتکوه افتتاح و بهره‌برداری رسید.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالقادر ایرندگانی اظهار داشت: به مناسبت‌ ایام‌الله دهه مبارکه فجر ۱۹۱ طرح اشتغال‌زایی ویژه مددجویان زیر چتر حمایتی کمیته امداد خاش در سطح شهر و بخش‌های تابع به افتتاح و بهره‌برداری رسید.

وی افزود: عمده طرح‌های اجراشده اشتغال مربوط به حوزه کشاورزی و پرورش دام و آبزیان است.

مدیر کمیته امداد خاش تصریح کرد: طرح پرورش زنبورعسل در روستای چدرگ ایرندگان، طرح پرورش ماهی در روستای نابهری بخش ایرندگان، طرح دامداری روستای دوربن بخش پشتکوه خاش و تعدادی دیگر از طرح‌های کشاورزی و دامداری در بخش مرکزی نیز در ایام‌الله دهه مبارکه فجر افتتاح شد.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی ۱۹۱ طرح اشتغال‌زایی در خاش اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است گفت: توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش و ایجاد بستر مناسب جهت تأمین و راه‌اندازی شغل برای مددجویان یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد حضرت امام (ره) در شهرستان خاش است.

ایرندگانی با اشاره به توزیع ۵۴ سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد خاش در ایام دهه فجر گفت: در راستای ترویج فرهنگ حسنه ازدواج در میان قشر جوان جامعه و کمک به ازدواج نوعروسان تحت پوشش این اداره ۵۴ سری جهیزیه با اعتبار ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نیز توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: خدمات زیادی در قالب سرفصل‌های مختلف خودکفایی، فرهنگی، درمان و... به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خاش ارائه می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha