خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14742
۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۱۱:۲۲
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی:

سیستان و بلوچستان از کپرنشینی به قطب علمی ایران تبدیل شد

سیستان و بلوچستان از کپرنشینی به قطب علمی ایران تبدیل شد
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز سیستان و بلوچستان یک استان دانشگاهی است که به برکت انقلاب اسلامی در بسیاری از رشته‌های علمی به قطب علمی تبدیل شده است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد سرگزی ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: امروز سیستان و بلوچستان یک استان دانشگاهی است که به برکت انقلاب اسلامی در بسیاری از رشته‌های علمی به قطب علمی تبدیل شده؛ به‌عنوان‌مثال در رشته نانو سیالات قطب علمی کاتالیزور و نانو کاتالیزور و قطب پژوهش‌های پتروشیمی و حوزه شیمی در کشور است.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: شرایط علمی سیستان و بلوچستان به‌هیچ‌عنوان با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست؛ آن هم در استانی که قبل انقلاب مردم آن از حداقل‌های آموزشی محروم بودند و عمده کودکانش بی‌سواد بوده و دانش‌آموزانش در کپر تحصیل می‌کردند.

او گفت: در حال حاضر سه دانشگاه بزرگ در حوزه وزارت علوم، سه دانشگاه بزرگ در حوزه وزارت بهداشت و رشته‌های مختلفی در سطوح مختلف در استان داریم و علاوه بر آن دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام نور در اکثر شهر‌های سیستان و بلوچستان فعال هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha