خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14743
۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۱۱:۲۸
عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

حقوق سربازان باید حدود ۴ میلیون تومان باشد

حقوق سربازان باید حدود ۴ میلیون تومان باشد
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است که علت افزایش حقوق سربازان عمل به قانون است.

به گزارش اس.بی پرس، محسن دهنوی گفت: حقوقی که به یک سرباز پرداخت می‌شود باید حداقل ۶۰ تا ۹۰ درصد نیرو‌های کادر و اداری باشد که در نیرو‌های مسلح خدمت می‌کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس معتقد است که با توجه به اینکه نیرو‌های کادر و اداری امسال حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون دریافتی داشته اند، ۶۰ درصد این حقوق ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌شود که باید حداقل حقوق پرداختی به سربازان این میزان باشد که بعد از کسورات به ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان می‌شود.

طبق اعلام سردار عبداللهی معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح، میانگین حقوق سربازان هم‌اکنون ۹۰۰ هزار تومان است.

دهنوی این رقم را حداقل حقوقی می‌داند که باید به سربازان مجرد پرداخت شود که البته در مناطق عملیاتی، به متأهلین و ... باید بیشتر باشد.

دهنوی رقم پیشنهادی حقوق سربازان در لایحه دولت را ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این حقوق با افزایش مجلس به ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. اکثر سرباز‌ها از اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند بهترین دوران عمر این سربازان را در خدمت اجباری قرار می‌دهیم و باید حقوق دوران فعالیتشان را پرداخت کنیم.

این عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت که سال ۹۹ حقوق سرباز ۳۰۰ هزار تومان بوده که سال ۱۴۰۰ در مجلس آن را به ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و امسال به ۳ میلیون ۳۰۰ رسانده‌ایم.

حقوق سربازان به مواردی از قبیل میزان تحصیلات، شرایط تأهل و مناطق خدمتی آن‌ها بستگی دارد.

دهنوی گفت: «حقوق سرباز در ۲ سال گذشته ۱۰ برابر افزایش یافته که این افزایش بر اساس قانون است و قبلا قانون انجام نمی‌شده است.»

مصوبات کمیسیون تلفیق باید در صحن علنی مجلس هم بررسی شود؛ شورای نگهبان هم برای تأیید نهایی به مصوبه‌های نمایندگان رسیدگی خواهد کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha