خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14752
۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۲۳:۳۶
محمدصادق جوادی:

دولت نگران افزایش فشار به طبقات محروم است

دولت نگران افزایش فشار به طبقات محروم است
سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: دولت در تلاش است تا جایی که امکان دارد، فساد و رانت را کنترل کند تا مجبور نشود تصمیمی بگیرد که زمینه برای اعتراضات گسترده اجتماعی فراهم شود.

به گزارش اس.بی پرس، محمدصادق جوادی، با بیان اینکه شیوه کنونی تخصیص ارز ترجیحی رانت آفرین است، اظهار کرد: راه‌های جایگزین باید به‌گونه‌ای باشد که مشکلات قبلی تکرار نشده و فشار مضاعفی بر طبقات محروم وارد نشود.

وی در ادامه افزود: دولت بین انتخاب حذف ارز ترجیحی و فشار آمدن به طبقات پایین جامعه، تزریق پول یا افزایش یارانه که به تورم بیشتر می‌انجامد و ادامه سیاست تخصیص ارز ترجیحی که موجب رانت در برخی مدیران و اقتصادیون میشود،  تحت‌فشار قرارگرفته است.البته نگرانی دولت بیشتر بابت افزایش فشار به طبقات پایین و متوسط و ایجاد اعتراضات است به همین دلیل جرئت و جسارت حذف ارز ترجیحی را ندارد.

این فعال سیاسی تأکید کرد: بنابراین دولت تلاش دارد تا جایی که قدرتش اجازه میدهد، مانع رانت‌خواری عده‌ای شود. برای دولت تفاوت شرایط کسب رانت توسط عده محدودی و شرایط افزایش فشار به جمعیت زیادی از مردم ملموس است، بنابراین در تلاش است تا جایی که امکان دارد فساد و رانت را کنترل کند تا مجبور نشود تصمیمی بگیرد که زمینه برای اعتراضات گسترده اجتماعی فراهم شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha