خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14754
۱۴۰۰/۱۱/۲۲ - ۰۰:۲۸
مذاکرات برجام

پالس‌های مثبت مذاکرات برجام به بازار ارز/ دلار تا چه عددی سقوط می‌کند؟

پالس‌های مثبت مذاکرات برجام به بازار ارز/ دلار تا چه عددی سقوط می‌کند؟
برخی از معامله گران بازار دلار با توجه به پالس‌های مثبت از مقر مذاکرات وین معتقدند که احتمال افت قیمت دلار در بازار امروز پنجشنبه ۲۱ بهمن‌ماه وجود دارد.

به گزارش اس.بی پرس، بازار ارز تهران روز گذشته شاهد افزایش قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی دیروز توانست ۳۰۰ تومان بالا برود و با ۲۶ هزار و ۵۵۰ تومان معامله شود.  قیمت درهم نیز روز گذشته همزمان با رشد قیمت دلار وارد فاز صعودی شد.  

 

پالس‌های مثبت برجامی 

فضای بازار ارز تهران این روزها پر از اخبار مثبت برجامی است و طرف‌های مذاکره‌کننده  از رسیدن مذاکرات هسته‌ای  به مرحله نهایی سخن گفته‌اند. روز گذشته در همین راستا مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  گفته بود در مسیر مذاکرات گشایش‌هایی اتفاق افتاده و برجام به ایستگاه پایانی رسیده است.  

در کنار این خبر روز گذشته یک ادعای جدید  درباره مذاکرات توجه‌ها را به خود جلب کرد.  روزنامه الاخبار از احتمال آزادسازی بخشی از دارایی‌های مسدود شده ایران در خارج از کشور و همچنین آزادی زندانیان آمریکایی دو تابعیتی در ایران خبر داده بود.  

 

پیش‌بینی معامله گران از قیمت دلار 

برخی از معامله گران بازار دلار با توجه به پالس‌های مثبت از مقر مذاکرات وین معتقدند که احتمال افت قیمت دلار در بازار امروز پنجشنبه ۲۱ بهمن‌ماه وجود دارد؛ به عقیده آنها درصورتی‌که اخبار قطعی‌تری از برجام مخابره شود قیمت دلار به سمت ۲۶ هزار و ۲۰۰ و درنهایت ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان حرکت خواهد کرد. البته  عده‌ای دیگر از بازیگران دلاری می‌گویند که ظرفیت کاهش قیمت دلار  توسط اخبار برجام تکمیل‌شده و در صورت توافق هم نباید انتظار کاهش قیمت دلار به زیر کانال ۲۵ هزار تومان را داشت.  

اما معامله گران‌قیمت دلار را برای امروز ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ چگونه پیش‌بینی کرده‌اند؟

 

پیش‌بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی ۷ هزار و ۲۲۰ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی دیروز  ۱۰ تومان  افت را نشان می‌دهد.   بنابراین پیش‌بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم  نزولی است.

 

پیش‌بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی  روز گذشته بر روی ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان قرار  گرفت  که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی  سه‌شنبه‌شب ۵۰ تومان افت کرده بود.   در معاملات پشت خطی سه‌شنبه‌شب قیمت دلار فردایی بر روی ۲۶ هزار و ۶۵۰ تومان قرار داشت. بنابراین  معامله گران‌قیمت دلار در بازار ارز امروز پنجشنبه ۲۱ بهمن  ۱۴۰۰ را نزولی پیش‌بینی کرده‌اند

 

پیش‌بینی قیمت دلار  از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات  دیشب با ۲۵ هزار و ۹۵۰ تومان معامله شد که نسبت به قیمت  سه‌شنبه‌شب ۱۵۰ تومان بالا رفته بود.  سه‌شنبه‌شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار  بر روی  ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال  افزایش قیمت دلار  رفتند. درواقع معامله گران دلار پیش‌بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز  پنجشنبه ۲۱  بهمن برمدار صعود قرار می‌گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha