خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14755
۱۴۰۰/۱۱/۲۲ - ۰۰:۴۹
کن کوهن:

خطری که تا یک سال بهبودیافتگان از کووید را تهدید می‌کند

خطری که تا یک سال بهبودیافتگان از کووید را تهدید می‌کند
ابتلا به کووید به‌طور قابل‌توجهی خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها را تا یک سال افزایش می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس، به دلیل اینکه ویروس کرونا بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می‌گذارد، عفونت بیماری کووید خطر ابتلا به بیماری‌های دیگر در افراد بالای ۶۵ سال را طی یک سال افزایش می‌دهد.

نتایج تحقیقات نشان داده است که ۳۲ درصد از بزرگسالان مسن آلوده به کووید طی یک سال حداقل به بیماری جدیدی مبتلا شده‌اند که ماه‌ها پس از ابتلا به مراقبت‌های پزشکی نیاز دارند.

بر اساس این مطالعه که در نشریه BMJ منتشر شد، این میزان در مقایسه با ۲۱ درصد از افرادی ارائه‌شده است که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا نشده بودند.

بیماری‌ها شامل مشکلات در طیف وسیعی از اندام‌ها و سیستم‌های اصلی بدن ازجمله قلب، کلیه‌ها، ریه‌ها و کبد همچنین عوارض سلامت روانی است.

احتمال نارسایی تنفسی در بیماران سابق کووید طی یک سال ۷.۶ درصد بیشتر از افرادی بود که با این ویروس آلوده نشدند.

همچنین ۵.۷ درصد افراد بیشتر در معرض خطر خستگی، ۴.۴ درصد بیشتر در معرض فشارخون بالا و ۲.۵ درصد بیشتر احتمال دارد به مشکل سلامت روان مبتلا شوند.

کن کوهن، از سازمان تحقیقات آزمایشگاه‌ اپتوم (Optum) در مینه‌سوتا ایالات‌متحده گفت: «با آمار بیش از ۳۵۷ میلیون فرد مبتلابه ویروس کرونا در سراسر جهان، تعداد بازماندگانی که پس از عفونت به بیماری دیگری مبتلا می‌شوند همچنان در حال افزایش است».

وی می‌گوید: «این یافته‌ها طیف وسیعی از عواقب مهم پس از عفونت حاد با ویروس سارس-کو-۲ را بیشتر از گذشته نشان می‌دهد».

شایان‌ذکر است که اصطلاح عواقب برای توصیف وضعیتی استفاده می‌شود که نتیجه یک بیماری یا آسیب قبلی است.

کوهن افزود: درک میزان خطر برای مهمترین عواقب بالینی ممکن است تشخیص آنها و مدیریت افراد مبتلابه عواقب پس از عفونت حاد با سارس-کوو-۲ را افزایش دهد.

در این مطالعه تأثیر ابتلا به کووید در افراد زیر ۶۵ سال بررسی نشد.

 

 انتهای پیام/
 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha