خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14756
۱۴۰۰/۱۱/۲۲ - ۰۱:۰۶
استاندار خبر داد:

کلنگ‌زنی بزرگترین مجتمع دانش آموزی شبانه روزی در مهرستان

کلنگ‌زنی بزرگترین مجتمع دانش آموزی شبانه روزی در مهرستان
به مناسبت دهه مبارک فجر، با حضور مسئولان، بزرگ‌ترین مجتمع دانش‌آموزی شبانه‌روزی در شهرستان مترستان کلنگ زنی شد.

به گزارش اس.بی پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان، مدرس خیابانی در آیین کلنگ زنی بزرگترین مجتمع ددانش‌آموزی شبانه‌روزی در شهرستان مهرستان گفت: احداث مدارس شبانه‌روزی و خوابگاه‌ها در استان سیستان و بلوچستان یک ضرورت انکارناپذیر است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جهش مدرسه‌سازی در سیستان و بلوچستان شکل‌گرفته است، اینکه گفته م‌یشود که به خاطر فرهنگ، مردم این منطقه از تحصیل فرزندانشان جلوگیری میکنند صحیح نیست، مردم این منطقه به دلیل بنیه اقتصادی نمی‌توانند فرزندانشان را به مدرسه بفرستند.

وی ادامه داد: فاصله زیاد و عدم دسترسی به مدرسه از دیگر دلایل بازماندگان تحصیل در این استان است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: روز گذشته در جلسه بهره‌برداری از ۹۳٫ پروژه آموزشی در سیستان و بلوچستان که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد، این مطالبه به‌حق شمارا مطرح کردیم که با اقدامات جهادی مدیرکل جوان نوسازی مدارس استان محقق خواهد شد.

خیابانی گفت: پروژه‌هایی که نوسازی مدارس در استان در حال اجرا دارد، باعث جهش مدرسه‌سازی در سیستان و بلوچستان شده است.

وی ضمن قدردانی از خیرین مدرسه‌ساز، ادامه داد: به میزان اعتباری که خیرین محترم برای این پروژه شبانه‌روزی هزینه کنند از محل اعتبارات دولتی مشارکت خواهد شد.

سرپرست اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: پروژه مجتمع شبانه‌روزی دانش‌آموزی شهرستان مترستان بزرگ‌ترین پروژه آموزشی در این شهرستان است که از محل اعتبارات ملی ،استانی و با مشارکت خیرین محترم احداث خواهد شد.

میثم لک زایی افزود: این پروژه در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع و با زیربنای ۷ هزار و ۲۰۰ مترمربع در سه فاز اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: این پروژه دارای ۱۸ کلاس درس، خوابگاه، کارگاه ، آزمایشگاه، کتابخانه، سالن ورزشی، 2 سلف سرویس و سالن آمفی تئاتر است که در فاز اول عملیات اجرایی ساختمان آموزشی ،خوابگاه و سلف سرویس شروع خواهد شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha