خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14766
۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۰۸:۵۸

برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ٨ هزار تن گذشت

برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ٨ هزار تن گذشت
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز برداشت خیار گلخانه‌ای در این شهرستان تاکنون افزون بر هشت هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی اظهار داشت: امسال بیش از ۶٣ هکتار از زمین‌های شهرستان ایرانشهر به کشت محصول خیار گلخانه‌ای اختصاص یافته است.

وی زمان کشت محصول خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر را اواخر مهرماه عنوان کرد و افزود: برداشت این محصول گلخانه‌ای پس از گذشت ۴۰ روز از زمان کاشت آن آغاز می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر متوسط برداشت خیار گلخانه‌ای در هر هکتار را در این شهرستان افزون بر ١۵٠ تن ذکر کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از ١٠ هزار تن خیار از سطح گلخانه‌های ایرانشهر برداشت شود.

وی اظهار داشت: نوبر بودن محصول، استقبال خوب خریداران و سوددهی بالا و افزایش تولید درسطح و کاهش مصرف آب موجب شده که کشاورزان ایرانشهری هر ساله بخشی از اراضی خود را به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص دهند.

فیاضی بیان کرد: کشت محصول خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر برای نخستین بار در سال ۱۳۷۸ در نیم هکتار به‌صورت آزمایشی و آموزشی از سوی مرکز تحقیقات کشاورزی انجام شد که با توجه به قابلیت‌های شهرستان در بخش کشاورزی و سوددهی خوب محصولات غیر فصل، کشاورزان تشویق به کشت محصول خیار گلخانه‌ای شدند.

ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha