خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14772
۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۰۹:۳۳
اسلاوین:

عدم انتشار جزئیات مذاکرات وین، نشانه خوبی است/ اختلاف بر سر رفع تحریم‌ها پابرجاست

عدم انتشار جزئیات مذاکرات وین، نشانه خوبی است/ اختلاف بر سر رفع تحریم‌ها پابرجاست
رئیس بخش ایران شورای آتلانتیک با تاکید بر اینکه اختلاف بر سر رفع تحریم‌ها پابرجاست، گفت: خوش‌بینم که در نهایت توافقی در مورد بازگشت کامل طرفین به برجام بعد از چند دور مذاکره حاصل‌شده و برجام احیا می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، باربارا اسلاوین، روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی و تحلیل‌گر ارشد و رئیس بخش ایران شورای آتلانتیک است. وی همچنین با روزنامه واشنگتن‌پست همکاری دارد. وی در گفت‌و‌گویی به بیان نظرات خود در مورد از سرگیری مذاکرات وین و احتمال احیای برجام پرداخت.

 

اختلاف بر سر رفع تحریم‌ها پابرجاست

باربارا اسلاوین در ابتدا در مورد تحلیل خود در مورد گفت‌وگوهای برجامی گفت: من فکر می‌کنم هنوز برخی اختلاف‌ها و مسائل در مورد رفع تحریم‌های آمریکا و به عقب برگرداندن برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد که باید در این دور از مذاکرات نهایی و در مورد آن‌ها کار شود.

 

«تهدیدها» از سوی افرادی مطرح می‌شود که از ابتدا هم برجام مخالف بودند

وی در مورد اظهارات تهدیدآمیز اسرائیل در مورد برجام گفت: «تهدیدها» بیشتر از سوی افرادی است که از ابتدا هم با برجام مخالف بودند. ولی دولت بایدن کاملاً واضح است که می‌خواهد توافق را احیا کند.

اسلاوین خاطرنشان کرد: اما من فکر می‌کنم که با توجه به پیشرفت‌های سریع هسته‌ای ایران، برجام به سرعت در حال از دست دادن مزایای عدم اشاعه هسته‌ای خود است و این موضوع اهمیت دارد.

 

عدم انتشار جزئیات مذاکرات وین، نشانه خوبی است

این کارشناس برجسته هم‌چنین در مورد روایات متناقض در مورد احیای برجام از سوی طرفین درگیر در مذاکرات گفت: داشتن چنین گزارش‌های متناقضی به خصوص زمانی که مذاکرات در حال رسیدن به مرحله مهم است، اصلا عجیب و غیرعادی نیست.

وی افزود: فقدان جزئیات در مورد مذاکرات در واقع خوب است، به این معنی که مذاکرات جدی است و جزئیاتی به بیرون انتشار نمی‌یابد.

 

مذاکرات به توافق منجر می‌شود

اسلاوین در مورد دور هشتم مذاکرات برجامی در وین گفت: من محتاطانه خوش‌بین هستم که در نهایت توافقی در مورد بازگشت کامل طرفین به برجام بعد از چند دور مذاکره حاصل خواهد شد و برجام احیا می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha