خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14784
۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۱۲:۳۰
هواشناسی هشدار داد؛

هفته‌ای نسبتا سرد در راه است/ وزش باد شدید و کاهش دما و یخبندان شبانه

هفته‌ای نسبتا سرد در راه است/ وزش باد شدید و کاهش دما و یخبندان شبانه
رییس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل، از نفوذ توده‌هوای ناپایدار در هفته جاری خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، رییس گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی‌های جوی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل، از نفوذ توده‌هوای ناپایدار در هفته جاری خبر داد.

علی ملاشاهی وزش باد شدید و گرد و خاک در نوار شرقی و غرب استان، رگبار پراکنده و گاهی رعدوبرق، بارش برف در ارتفاعات تفتان و تگرگ در ارتفاعات جنوبی، کاهش دمای ۵ تا ۷ درجه ای در نیمه شمالی و ۲ تا ۴ درجه ای در نیمه جنوبی استان را از جمله پدیده‌های غالب این سامانه عنوان کرد و گفت: فعالیت این سامانه از روز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه آغاز و تا روز دوشنبه ۲۵ بهمن نیز ادامه خواهد داشت.

علی ملاشاهی ضمن اشاره به ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته جاری، لغو سفرهای غیر ضروری را الزامی دانست و افزود: در روزهای مذکور احتمال خسارت به سازه و پوشش گلخانه‌ها و محصولات کشاورزی و سالن های پرورش دام و طیور و مرغداری‌ها وجود دارد.

وی همچنین بیان داشت: با توجه به بررسی نقشه‌های پیش‌یابی، وقوع روان آب در برخی از نقاط نیمه جنوبی استان دور از انتظار نیست.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha