خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14788
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۰۹:۴۵

۱۵ طرح بهداشتی درمانی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

۱۵ طرح بهداشتی درمانی در سیستان و بلوچستان افتتاح شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: ۱۵ پروژه بهداشتی و درمانی همزمان با ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان در سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید محمد هاشمی اظهار داشت: هشت پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای در دومک، قلعه بید، سیب، جون آباد، ساختمان پایانه میل ۷۲ و دادشاه آباد و ساختمان پایگاه اورژانس چهار شهری زاهدان از مهم‌ترین طرح‌های افتتاح شده این مدت بوده است.

وی ادامه داد: با افتتاح‌های انجام‌شده این مدت تعداد کل پایگاه‌های اورژانس این دانشگاه به ۶۵ پایگاه رسید که بدون شک ارتقای بیش از پیش خدمات فوریت‌های پیش بیمارستانی را به دنبال خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طرح توسعه تجهیزاتی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه را یکی دیگر از این ۱۵ طرح عنوان کرد و گفت: این تجهیزات شامل دستگاه ماموگرافی به عنوان یکی از تجهیزات بسیار ارزشمند تشخیصی است که نقش مهمی در تشخیص زودهنگام بیماری سرطان سینه در خانم‌ها دارد.

وی همچنین مجموعه‌ای از تجهیزات از قبیل الکتروشوک، ونتیلاتور و سونوگرافی بیوفیزیکال و سامانه امحای بهداشتی زباله‌های بیمارستانی را از دیگر اجزا این طرح توسعه عنوان کرد و افزود: طرح توسعه تجهیزاتی بیمارستان دارالشفا با اعتباری افزون بر ۲۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انجام شد.

هاشمی افتتاح مرکز تجمیعی دندانپزشکی واقع در منطقه مرزی ریگ ملک را از دیگر طرح‌های عمرانی ارزشمند بهداشتی در شهرستان میرجاوه عنوان کرد و گفت: برای تجهیز این مرکز که سهم قابل توجهی در کاهش سفرهای درمانی مرزنشینان عزیز منطقه ریگ ملک دارد افزون بر چهار میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

وی از هوشمند سازی سامانه اورژانس برای ناشنوایان و افتتاح سامانه ارتباط جامعه ناشنوایان شهر زاهدان با اورژانس ۱۱۵ نیز خبر داد و گفت: در راستای ارائه خدمات به شهروندان ناشنوا سامانه ارتباط جامعه ناشنوایان شهر زاهدان با اورژانس با اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ساخت و تجهیز محل اسکان پزشک در مرکز جامع خدمات سلامت ناصرآباد از توابع سیب و سوران با زیربنای ۱۰۰ مترمربع با اعتبار بیش از ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال را از دیگر طرح‌های عمرانی افتتاح شده در دهه فجر سال ۱۴۰۰ در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ذکر کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha