خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14791
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۰:۳۱
رئیس پلیس فتا استان:

مراقب پیامک‌های جعلی از سوی کلاهبرداران تحت عنوان سهام عدالت باشید

مراقب پیامک‌های جعلی از سوی کلاهبرداران تحت عنوان سهام عدالت باشید
رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در خصوص هرگونه سوءاستفاده کلاهبرداران از شهروندان در پوشش و تحت عنوان سهام عدالت به هم‌وطنان هشدار داد.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ حسن کیخا گفت: در حال حاضر اخباری مبنی بر واریز سود سهام عدالت از سوی مراجع مربوطه در سایت‌های خبری انتشار یافته است که این موضوع با توجه به وجود افراد سودجو، دقت شهروندان را می‌طلبد.

او می‌گوید: طبق اخبار منتشر شده سود سهام عدالت، احتمالاً تا پایان سال به حساب دارندگان سهام عدالت واریز خواهد شد و هیچ‌گونه عمل اضافی از قبیل پرداخت وجه از سوی شهروندان نیاز نیست.

رئیس پلیس فتای استان به سابقه مجرمان و اقدام کلاهبردارانه این افراد سودجو از شهروندان با عنوان سهام عدالت در سال‌های اخیر گفت: این احتمال وجود دارد که مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان ثبت‌نام برای دریافت سود سهام عدالت یا ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت شهروندان را به صفحات فیشینگ هدایت کنند و آن‌ها را به دام بیندازند.

سرهنگ کیخا می‌گوید: برای دریافت سود سهام عدالت نیاز به هیچ‌گونه پرداخت وجهی نیست و این سود به حساب‌هایی که پیش‌تر توسط افراد اعلام شده واریز خواهد شد.

او گفت: شهروندانی که به دلایلی سود سهام عدالت دریافت نکرده‌اند به‌هیچ‌عنوان به پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی که در آن از مردم درخواست اطلاعات شخصی جهت واریز سود سهام عدالت می‌شود توجه نداشته باشند و هرگونه اطلاع و اخبار را تنها از طریق سایت‌های معتبر و رسانه‌های جمعی پیگیری کنند.

به گفته این مقام انتظامی برای پیگیری موارد مربوط به سهام عدالت خود به سامانه الکترونیکی سهام عدالت به آدرس https://samanese.ir و یا به سامانه جامع اطلاعات مشتریان به آدرس https://www.sejam.ir مراجعه نمایند.

سرهنگ حسن کیخا در پایان گفت: وب‌سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن‌ها می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند و در صورت نیاز نیز می‌توانند گزارش موارد مشکوک را در سامانه پاسخگویی فوریت‌های سایبری و شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به‌صورت شبانه‌روزی با همکاران ما در میان بگذارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha