خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14792
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۰:۳۸
مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار عنوان کرد:

ظرفیت مناسب چابهار برای پرتاب ماهواره‌های تحقیقاتی

ظرفیت مناسب چابهار برای پرتاب ماهواره‌های تحقیقاتی
مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار این ظرفیت را دارد که برای پرتاب ماهواره‌های تحقیقاتی و سنجشی و تحقیقاتی مهیا شود.

به گزارش اس.بی پرس، نصرالله ابراهیمی شامگاه شنبه در دیدار با رئیس سازمان فضایی ایران در منطقه آزاد چابهار افزود: پیشرفت در بحث تکنولوژی‌های جدید و ایجاد رقابت مثبت در برنامه‌های کلان کشور مدنظر ما است و در این خصوص آماده همکاری با سازمان فضایی ایران هستیم.

ابراهیمی اظهار کرد: ایجاد پایگاه تحقیقاتی پرتاب ماهواره برای جهت‌گیری فعالیت‌ها به سمت دانش‌پایه موجب اعتباربخشی و اقتدار علمی در همه زمینه‌ها خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت موقعیت راهبردی چابهار و اینکه به‌عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران معروف است گفت: برای ایجاد سایت پرتاب ماهواره سنجشی و تحقیقاتی در چابهار آماده هستیم.

مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار در ادامه بیان کرد: ایجاد این سایت موجب تقویت روابط بین ایران و کشورهای هدف از جمله چین و هند در زمینه بهره‌مندی از علوم فضایی می‌شود و بر این باوریم که منطقه آزاد چابهار علاوه بر اینکه در آینده‌ای نه‌چندان دور به قطب فولاد و پتروشیمی کشور تبدیل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه چابهار باید به قطب دانش و تکنولوژی ایران اسلامی در کنار سایر مزیت‌های رقابتی اقتصادی تبدیل شود ادامه داد: این موضوع در اسناد بالادستی ما آمده است و تلاش می‌کنیم که مجموعه‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های نوین در این خطه از میهن عزیزمان راه‌اندازی و فعال شوند.

حسن سالاریه رئیس سازمان فضایی ایران نیز عنوان کرد: موقعیت چابهار را برای پرتاب ماهواره‌های تحقیقاتی و انواع کاوشگرها مناسب ارزیابی کردیم و می‌خواهیم در این منطقه راهبردی و اقیانوسی این موضوع مهم را دنبال کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha