خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14797
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۱:۲۴

بررسی امکان توسعه ناحیه صنعتی زهک در سیستان و بلوچستان

بررسی امکان توسعه ناحیه صنعتی زهک در سیستان و بلوچستان
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: در نشست مشترک با فرماندار زهک، امکان توسعه ناحیه صنعتی این شهرستان بررسی شد.

به گزارش اس.بی پرس به نقل از روابط عمومی شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان علیرضا راشکی گفت: در نشست مشترک با فرماندار شهرستان زهک که مدیران اداره‌های منابع طبیعی و آبخیزداری و همچنین صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند، امکان توسعه ناحیه صنعتی شهرستان زهک موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

او می‌گوید: با توجه به سفر اخیر معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به سیستان و تأکید ایشان بر امکان انجام مطالعات منطقه‌ای، حمایت و کمک به زیست‌بوم کسب‌وکار حوزه شمال استان، بازدیدهای میدانی و مطالعات کارشناسی با هدف استفاده از ظرفیت‌ها و مزیت‌های اقتصادی و صنعتی حوزه سیستان در دستور کار قرار گرفت.

به گفته رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان پس از بازدیدهای میدانی و مطالعات کارشناسی به استفاده از ظرفیت پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی به‌صورت پرورش در استخرها و حوضچه‌های ثابت و سیار به‌عنوان یکی از مزیت‌های اقتصادی شهرستان زهک بحث و تبادل‌نظر گردید.

راشکی گفت: این پتانسیل می‌تواند در مطالعات فراگیر دوباره بررسی و به‌عنوان یکی از قابلیت‌ها و مزیت‌های اقتصادی شهرستان زهک در پیاده‌سازی خوشه کسب‌وکار پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان قرار گیرد.

او گفت: در راستای تحقق این هدف، از چند مجموعه فعال و موفق در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان گرمابی و سردآبی در شهرستان زهک که توسط بخش خصوصی احداث شده است بازدید به عمل آمد.

 ناحیه صنعتی زهک در حال حاضر با گستره ۱۰ هکتار در فاصله یک کیلومتری شرق شهرستان زهک در سیستان و بلوچستان قرار دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha