خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14799
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۱:۳۳

هیئت تشخیص حل اختلاف کار در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان مستقر شد

هیئت تشخیص حل اختلاف کار در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان مستقر شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: هیئت تشخیص حل اختلاف کار با برگزاری نخستین نشست رسیدگی به مسائل و مناقشات کارگری و کارفرمایی شرکت‌های استقراری در پارک علم و فناوری زاهدان در این پارک مستقر شد.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد جهاندیده گفت: با توجه به گستره فعالیت‌های پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و استقرار تعداد زیادی از شرکت‌های دانش‌بنیان در این پارک بنا بر ضوابط قانونی نخستین هیئت تشخیص حل اختلاف کار در این مکان راه‌اندازی شد.

او می‌گوید: هدف از راه‌اندازی هیئت تشخیص پارک علم و فناوری، دسترسی آسان جامعه هدف به خدمات، رفع اختلافات کارگری و کارفرمایی و ایجاد بستری مناسب برای ادامه فعالیت واحد‌های مستقر در پارک است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: حوزه فعالیت این هیئت تشخیص، رسیدگی به دادخواست‌های کارگران و کارفرمایان فعال در پارک علم و فناوری است که از طریق سامانه جامع روابط کار به ثبت رسیده باشد.

او گفت: تمامی واحد‌های مستقر در پارک که مجوز فعالیت و راه‌اندازی کسب‌وکار خود را از پارک علم و فناوری دریافت کرده‌اند از شمول قانون کار سرزمین اصلی مصوب سال ۶۹ خارج و تابع قانون کار مناطق آزاد هستند.

به گفته جهاندیده در سیستان و بلوچستان ۱۹ هیئت تشخیص و ۶ هیئت تجدیدنظر کار رسیدگی به شکایات کارگری و کارفرمایی را بر عهده دارند.

او گفت: در اجرای ماده ۱۵۷ قانون کار، رسیدگی به اختلافات میان کارگران و کارفرمایان وظیفه مراجع حل اختلاف کار است که این مهم با تشکیل هیئت‌های تشخیص و حل اختلاف به‌صورت سه‌جانبه با حضور نمایندگان دولت، کارگر و کارفرما انجام می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha