خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14800
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۱:۳۷
وزیر کار مطرح کرد؛

تأکید دولت سیزدهم بر حمایت همه‌جانبه از مرزنشینان کشور

تأکید دولت سیزدهم بر حمایت همه‌جانبه از مرزنشینان کشور
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تأکید دولت سیزدهم بر حمایت همه‌جانبه از مرزنشینان کشور گفت: بخش قابل‌ملاحظه‌ای از موضوع قاچاق کالا در مناطق مرزی ریشه در مسائل معیشتی دارد.

به گزارش اس.بی پرس، «حجت‌الله عبدالملکی» در اولین نشست کمیته ملی تقویت کسب‌وکار و اشتغال پایدار مناطق مرزی، تعریف پروژه‌ها و برنامه‌های اشتغال‌زایی نوآورانه را لازمه بهبود معیشت ساکنین این مناطق دانست و تصویب برنامه ملی تقویت کسب‌وکار مناطق مرزی در هیئت دولت را فرصت مناسبی برای ساماندهی و مدیریت واحد اجرای برنامه‌های مختلف در مناطق مرزی ارزیابی کرد.

وی اضافه کرد: لازمه مبارزه با قاچاق کالا در مناطق مرزی، ریشه‌یابی دقیق و توسعه اشتغال در این مناطق است.

وزیر تعاون، افزود: برنامه ملی تقویت کسب‌وکار، معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی در بستر زیست‌بوم ملی اشتغال تعریف می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: حل مسئله اشتغال در مناطق مرزی نیازمند برنامه، اقدامات و بودجه ویژه است.

عبدالملکی افزود: توجه ما به مناطق مرزی در محورهای اختصاص منابع مالی ویژه، تسهیلگری، مانع زدایی و نوآوری‌های حوزه اشتغال خاص هر منطقه، متمرکز خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: توجه به طرح و پیشنهادهای بخش خصوصی و مردمی، به‌ویژه گروه‌های جهادی می‌تواند به یافتن مناسب‌ترین راه‌حل‌ها با بیشترین بازدهی در هر منطقه منجر شود.

«محمود کریمی بیرانوند» سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال نیز در این نشست گفت: نخستین بار موضوع اشتغال مرزنشینان با طرح ساماندهی معابر مرزی، کولبری و ته لنجی در سال ۱۳۹۷ مطرح شد که در نهایت امسال با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این موضوع در ستاد اقتصادی دولت و نشست هیأت وزیران به تصویب رسید.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی ذیل کمیته ملی کسب‌وکار و معیشت مرزنشینان بایستی سازوکارها و پروژه‌هایی که برای مناطق مرزی تعریف می‌کنند، دارای مشخصه نوآورانه بوده و امتیازات و منابع ویژه‌ای برای این مناطق تعریف کنند.

در این نشست نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی به تبادل‌نظر پیرامون مفاد برنامه ملی تقویت کسب‌وکار، معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی پرداختند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha