خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14804
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۱:۵۹

تصمیم‌گیری درباره فعالیت مدارس بر حسب شرایط منطقه‌ای/ تعطیلی سراسری مدارس نداریم

تصمیم‌گیری درباره فعالیت مدارس بر حسب شرایط منطقه‌ای/ تعطیلی سراسری مدارس نداریم
معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش درباره چگونگی ادامه فعالیت مدارس در پیک ششم کرونا گفت: اصل را بر اقتضائات و شرایط هر منطقه گذاشته‌ایم و تعطیلی سراسری مدارس را نداریم گفت: مسئولان هر استان برحسب شرایط، تصمیم‌گیری می‌کنند که مدارس حضوری، مجازی یا ترکیبی از هر دو روش باشد.

به گزارش اس.بی پرس، صادق ستاری‌فرد درباره روند فعالیت مدارس به علت گسترش اُمیکرون توضیح داد و دراین‌باره اظهار کرد: با توجه به تصمیم ستاد ملی کرونا، مقرر شده برای مدیریت این مسئله ستادهای مقابله با کرونای استان‌ها تصمیم بگیرند.

وی افزود: مدارس در برخی مناطق روستایی ما حضوری هستند. در برخی مدارس نیز دانش آموزان به‌صورت حضوری و مجازی و در پاره‌ای مناطق نیز کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش ضمن تأکید بر اینکه پیرامون برگزاری حضوری کلاس‌های درس، اصل را بر اقتضائات و شرایط هر منطقه گذاشته‌ایم و تعطیلی سراسری مدارس را نداریم گفت: مسئولان هر استان برحسب شرایط، تصمیم‌گیری می‌کنند که مدارس حضوری، مجازی یا ترکیبی از هر دو روش باشد.

ستاری‌فرد درباره نگرانی والدین از ابتلای فرزندانشان به کرونا گفت: همکاری و هماهنگی میان اولیاء و مدارس برقرار است و اصل را بر همراهی اولیاء و مدارس گذاشته‌ایم. اگر هر دانش‌آموزی علائم سرماخوردگی داشت از حضورش در مدارس امتناع می‌شود و دانش‌آموزانی که به واسطه بیماری اعضای خانواده، در معرض ابتلا قرار دارند نیز در مدارس حضور نمی‌یابند.

وی ادامه داد: ۹۵ درصد دانش آموزان مشمول ما، دز اول واکسن را دریافت کرده‌اند و تزریق دوز سوم فرهنگیان نیز ادامه دارد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش در برنامه در انتهای الوند که از شبکه دوم سیما پخش شد درباره الزامی بودن یا نبودن واکسیناسیون دانش‌آموزی گفت: واکسن زدن شرط حضور در مدارس نیست و شرط پی سی آر مثبت نیز نداریم، ولی سعی کردیم با روش‌های اقنایی دانش‌آموز را به سمت‌وسوی واکسن زدن سوق دهیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha