خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14805
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۲:۱۰

مجلس برای تغییر قانون به‌کارگیری سلاح پلیس چه کرد؟

مجلس برای تغییر قانون به‌کارگیری سلاح پلیس چه کرد؟
نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی از تغییر آیین دادرسی کیفری و قانون به‌کارگیری سلاح خبر داد و گفت: این طرح در مجلس برای حمایت بیشتر از پلیس و حفظ حقوق شهروندی جهت امنیت بیشتر در حال بررسی است.

به گزارش اس.بی پرس، ابراهیم عزیزی یکشنبه ۲۶ بهمن در جمع کارکنان و فرماندهان نیروی انتظامی استان فارس با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رنجبر شهید امنیت و تبریک دهه فجر انقلاب و میلاد مولی‌الموحدین حضرت علی (ع) افزود: یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی، پشتیبانی لازم از حافظان نظم و امنیت است.

او با بیان اینکه باید پلیس نیازمند ۳ نوع حمایت است، افزود: پلیس در صحنه نیازمند حمایت قانونی، قضایی و سازمانی است تا بتواند مأموریت‌های خود را به‌خوبی انجام دهد که در بعد قانونی مجلس باید با وضع قوانین کارآمد، وظیفه خود را انجام دهد.

نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در همین رابطه خاطرنشان کرد: در حال حاضر آیین دادرسی کیفری و قانون به‌کارگیری حمل سلاح در کمیسیون قضایی در حال بررسی است تا بسیاری از خلأهای قانونی را در رابطه با مأموریت‌های نیروی انتظامی و حمایت از آن دنبال کند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات کمیسیون امنیت ملی برای تنقیح، روزآمدی و اصلاح قوانین برای حمایت از پلیس افزود: قوانین را طوری باید نوشت که ضمن حمایت کامل از حقوق شهروندی، پلیس نیز از حمایت‌های قانونی مناسب در برخورد با مخلان نظم و امنیت برخوردار شود.

او تأکید کرد: در قوانین نیازمندی‌های پلیس از قبیل تجهیزات به روز و آموزش‌های علمی را باید جدی گرفت و مجلس در این خصوص نگاهی کارشناسی دارد.

عزیزی همه دستگاه‌ها را در ایجاد امنیت و نظم دخیل دانست و گفت: محصول این هم‌افزایی به نظم و امنیت بیشتر می‌انجامد و در این راستا باید نگاهمان را نیز به مقوله امنیت تغییر دهیم.

نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رنجبر مأمور نیروی انتظامی که چندی پیش به‌صورت ناجوانمردانه توسط یکی از اشرار به درجه رفیع شهادت نائل شد، از فرماندهان انتظامی فارس بابت تلاش‌های خستگی‌ناپذیر در تأمین امنیت مردم تشکر کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha