خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14814
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۶:۴۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان:

مراسم اعتکاف در ۴۰ مسجد سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

مراسم اعتکاف در ۴۰ مسجد سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون حدود ۲ هزار نفر در ۴۰ مسجد استان برای شرکت در مراسم اعتکاف ثبت‌نام کردند که این تعداد در حال افزایش است.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین منصور باقربیگ روز شنبه در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت برگزاری مراسم اعتکاف اظهار داشت: در ۲ سال گذشته به دلیل ویروس کرونا مراسم اعتکاف برگزار نشد اما امسال براساس مطالبات زیاد مردمی مبنی بر برگزاری این مراسم مقرر شد بارعایت دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی از سوی ستاد کرونا اعتکاف برگزار شود. 

وی گفت: بازرسان ستاد کرونا در حال بررسی از مساجد و نحوه برگزاری مراسم هستند و سازمان تبلیغات کشور نیز شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی را ابلاغ کرده که همان شیوه‌نامه‌های ستاد کرونا است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: به برکت انقلاب اسلامی همه مردم با مراسم پرفیض اعتکاف آشنا شدند و طبق فرموده رهبری اعتکاف جهت‌گیری صحیح در نظام است که جوان‌ها به آن روی می‌آورند.

وی بیان کرد: امسال ثبت‌نام اعتکاف به‌صورت الکترونیکی انجام میشود و افراد در زمان ثبت‌نام باید کارت واکسن خود را در سامانه بارگذاری کنند.

حجت‌الاسلام باقربیگ گفت: رایزنی‌هایی با خیرین برای تهیه اقلام خوراکی و مایحتاج این سه روز انجام‌شده و معتکفین باید تنها حدود ۸۰ هزارتومان پرداخت کنند.

وی افزود: مسابقه‌ای نیز طراحی‌شده که افراد می‌توانند عکس، دلنوشته و فیلم از مراسم اعتکاف تهیه‌کرده و آثار خود را تا ۱۰ اسفندماه در صفحات رسمی سازمان تبلیغات بارگذاری کرده و در این مسابقه شرکت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ۱۲ مسجد در زاهدان ثبت‌نام اعتکاف را انجام دادند و تنها ۲۰ درصد ظرفیت مساجد باید افراد معتکف شوند.

وی اظهار داشت: طی این سه روز کرسی‌های تلاوت، سخنرانی و حلقه‌های معرفت انجام می‌شود و در روز سوم نیز اعمال ام‌داود برگزار خواهد شد که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از مناجات خوان ها و قاریان برجسته بهره‌مند می‌شویم و افرادی که تمایل داشته باشند در این مراسم شرکت کنند می‌توانند در برخی از مساجد که گنجایش داشته باشند حضور یابند.

وی تأکید کرد: در شهرهای با رنگ قرمز مراسم اعتکاف برگزار نخواهد شد.
 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha