خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14815
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۷:۱۱
آزمون کارشناسان رسمی دادگستری؛

جزئیات آزمون کارشناسان رسمی دادگستری اعلام شد/ آغاز توزیع کارت از سه‌شنبه

جزئیات آزمون کارشناسان رسمی دادگستری اعلام شد/ آغاز توزیع کارت از سه‌شنبه
کارت شرکت در آزمون عالی کارشناسان رسمی دادگستری از روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، آزمون شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری در صبح روز جمعه ۲۹ بهمن‌ماه جاری در ۳۰ شهرستان مختلف کشور برگزار می شود.

فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز و درهای ورود به جلسه آزمون نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون (ساعت ۸:۰۰ صبح) بسته خواهد شد، بنابراین متقاضیان باید قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

کارت شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه ۲۶ بهمن بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و متقاضیان می‌توانند با واردکردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و ...) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و بر اساس آدرس تعیین‌شده بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم‌چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است.متقاضیان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام کنند.

هر متقاضی برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد.

خارج نمودن ملزومات آزمون (پاسخنامه، کارت شرکت در آزمون و یا دفترچه سوالات) از جلسه آزمون تخلف محسوب میشود و با متقاضیانی که اقدام به این تخلف نمایند طبق ضوابط رفتار خواهد شد.

مخدوش نمودن و پاره نمودن پاسخنامه، عدم ارائه پاسخنامه در زمان مقرر و تعلل در ارائه مدارک امتحانی، به همراه داشتن هرگونه وسایل الکترونیکی و ارتباطی حتی به‌صورت خاموش (از قبیل پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، بی‌سیم و..)، جزوه، کتاب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن ماهیتاً از مصادیق تخلّف و تقلّب محسوب می‌شود و با متقاضیان متخلّف برابر با قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسر رسیدگی و برخورد خواهد شد.

«  دستورالعمل بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی  »

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد، بر اساس آخرین اطلاعات درباره راه‌های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه‌های برگزاری آزمون، انتظار می‌رود داوطلبان موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی خود، سایر متقاضیان و خانواده-های خود، آن را رعایت کنند:

۱- زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به‌موقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۷:۳۰ صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.

۲- برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول ننمایید.

۳- از تردد بی‌مورد در محل آزمون جداً خودداری نمایید.

۴- هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایید.

۵- همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان زمان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی میباشد.

۶- در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری نمایید.

۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنید.

۸- از تماس دست‌ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری نمایید.

۹- هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال‌کاغذی استفاده نمایید. درصورتی‌که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.

۱۰- در صورت داشتن سؤال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتماً با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک اقدام به صحبت نمایید.

۱۱- به پیام‌هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش میشود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.

۱۲- سعی کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس میشود نظیر صندلی‌ها، دستگیره درب‌ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری نموده و از دستمال‌کاغذی استفاده کنید.

۱۳- چنانچه مبتلا به بیماری کرونا هستید در زمان ورود به حوزه برگزاری آزمون، مسئولین حوزه را مطلع نمایید تا پیش‌بینی‌های لازم را در این خصوص بعمل آورند.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که متقاضیان در صورت لزوم می‌توانند سؤال یا سؤالات خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی https://request.sanjesh.org/ ، یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ در میان بگذارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha