خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14816
۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۰۸:۲۸
مدیر جهاد کشاورزی تفتان خبر داد:

کشت زیره در سطح ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان تفتان

کشت زیره در سطح ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان تفتان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفتان با بیان این خبر افزود: با توجه به کمبود منابع آبی، کشاورزی مسئولانه به‌عنوان یکی از شاخصه‌های توسعه پایدار در دستور کار این مدیریت قرار دارد و ازاین‌رو تلاش می‌شود الگوی کشت در این شهرستان به سمت تولید محصولات کشاورزی با مصرف کم آب و ارزش‌افزوده بالا تغییر یابد.

به گزارش اس.بی پرس، کردی با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی و اقلیم منحصربه‌فرد شهرستان تفتان، بهترین شرایط برای کشت گیاهان داروئی مهیا ساخته، اظهار داشت: به همین منظور در سال جاری کشت زیره سبز به‌عنوان محصولی با نیاز آبی کم و آستانه تحمل بالا نسبت به شوری آب‌وخاک، در سطح بیش از ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان تفتان انجام شده است که در این راستا ۵۵۰ کیلوگرم بذر رایگان به‌صورت ترویجی در اختیار کشاورزان قرار گرفته است و پیش‌بینی می‌شود در پایان فصل بیش از ۱۴۰ تن زیره سبز از سطح اراضی زیر کشت برداشت شود.

کردی ادامه داد: زیره سبز به‌عنوان محصولی ارزشمند، علاوه بر مصارف خوراکی به‌عنوان ادویه‌ای گران‌قیمت، در صنایع دارویی نیز کاربرد دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تفتان گفت: کشت سایر گیاهان داروئی نظیر زنیان، رازیانه، سیاه‌دانه، چای ترش، زعفران هم به‌صورت ترویجی و تجاری در سطح شهرستان انجام شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha