خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14821
۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۱۰:۱۸

افزون بر ۴۵٨ هزار رأس دام در ایرانشهر واکسینه شدند

افزون بر ۴۵٨ هزار رأس دام در ایرانشهر واکسینه شدند
رئیس دامپزشکی ایرانشهر گفت: افزون بر ۴۵٨هزار رأس دام سبک و سنگین از ابتدای امسال تاکنون علیه انواع بیماری‌های دامی به‌طور رایگان واکسینه شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمدحسین حسینی گفت: اجرای واکسیناسیون دام و طیور، بازدید از مرغداری‌ها و دامداری‌ها برای مراقبت از بیماری‌ها، بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل مرغ فروشی‌ها، قصابی‌ها، رستوران‌ها و مراکز عرضه لبنیات سنتی و برگزاری بیش از ۵٠ دوره آموزشی از جمله فعالیت‌های اداره دامپزشکی در راستای مبارزه با هرگونه بیماری دامی در ایرانشهر بوده است.

او می‌گوید: بیماری تب مالت از مهم‌ترین بیماری‌های مشترک میان انسان و دام است فردی که مبتلا به این بیماری شود چنانچه به‌موقع مورد درمان قرار نگیرد به‌طور حتم فوت خواهد کرد.

به گفته رئیس دامپزشکی ایرانشهر وظیفه دامپزشکی تأمین بهداشت دام و حفاظت و صیانت از جمعیت دامی منطقه به‌عنوان یک سرمایه ملی است.

او گفت: واکسیناسیون دام‌ها رایگان انجام می‌شود از تمامی دامداران درخواست می‌شود برای حفظ سرمایه خود در برابر بیماری‌های واگیر دامی همکاری لازم با تیم‌های اعزامی دامپزشکی داشته باشند.

 ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha