خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14824
۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۴
یک عضو کمیسیون امور داخلی بیان کرد:

دلایلی در مورد بی‌اشکال بودن موتورسواری بانوان

دلایلی در مورد بی‌اشکال بودن موتورسواری بانوان
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: مشکلی از لحاظ قانونی جهت صدور گواهینامه برای بانوان ایرانی نبوده و بنده این موضوع را در قالب طرح سؤال از وزیر کشور و ثبت طرح اصلاحیه قانون دنبال خواهم کرد.

به گزارش اس.بی پرس، جلال رشیدی کوچی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توییتر، نوشت:

‏ جدیداً اخباری مبنی بر ممنوعیت موتورسواری بانوان به دلیل نداشتن گواهینامه منتشر شده است.

استناد نیروی محترم انتظامی به تبصره ماده ۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب ۱۳۷۵ مجلس است (صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت برای مردان بر عهده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است).‏

با توجه به صدور حکم یکی از شعب دیوان عدالت اداری در سال ۹۸ مبنی بر اجازه صدور گواهینامه برای بانوان ایرانی و اینکه برای موتورسواری و دوچرخه‌سواری بانوان اصلاً منع قانونی وجود ندارد و قید مقرر در ماده ۲۰ نافی صلاحیت آن مرجع مبنی بر اختیارات و وظایف صدور گواهینامه برای زنان نیست‏.

به‌عبارت‌دیگر اثبات شی نفی ماعدا نمی‌کند. به نظر می‌رسد مشکلی از لحاظ قانونی جهت صدور گواهینامه برای بانوان ایرانی نیست.

این موضوع را از دو جهت در مجلس پیگیری خواهم کرد:

الف_ نظارتی با طرح سؤال از وزیر محترم کشور.

ب_ تقنینی با ثبت طرح اصلاحیه قانون و اضافه کردن کلمه زنان.

چندی پیش سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه جلسه توجیهی طرح انضباط بخشی به موتورسیکلت‌سواران با تشریح برخی از مصادیق برخورد با تخلفات موتورسیکلت‌سواران تأکید کرد که با توجه به اینکه گواهی‌نامه موتورسیکلت به زنان داده نمی‌شود رانندگی این افراد با موتورسیکلت ممنوع بوده و با آن برخورد می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha