خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14825
۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۱۰:۳۷
معاون حمل‌ونقل اداره راه استان:

صدور بیش از 2 هزار فقره کارت هوشمند رانندگان در سیستان و بلوچستان

صدور بیش از 2 هزار فقره کارت هوشمند رانندگان در سیستان و بلوچستان
معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از صدور ۲ هزار و ۶۲۳ فقره کارت هوشمند رانندگان و ناوگان حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر در ۱۰ ماهه سال جاری در حوزه تحت پوشش این اداره کل خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور باقری افزود: از این تعداد ۵۱۵ فقره کارت هوشمند ویژه رانندگان و ناوگان باری و تعداد ۲ هزار و ۱۰۸ فقره کارت هوشمند نیز مربوط به رانندگان و ناوگان بخش مسافری در این مدت صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف اجرایی کردن کارت هوشمند، متمایز کردن رانندگان حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای است افزود: کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان باری و مسافری به‌عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای محسوب می‌شود.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کارت هوشمند ضریب امنیتی بالایی دارد، تصریح کرد: امکان شناسایی دقیق رانندگان، تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از صدور کارت‌های تکراری یا تقلبی، ایجاد گردش کار و ثبت تخلفات راننده ازجمله مزیت‌های کارت‌های هوشمند رانندگان است.

باقری اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کارت هوشمند رانندگان حمل‌ونقل جاده‌ای در حال حاضر به‌صورت غیرحضوری تمدید می‌شود.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار و ۵۱۳ نفر راننده باری و مسافری و همچنین ۱۰ هزار و ۲۷۹ دستگاه ناوگان باری و مسافری، در بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای تحت پوشش این اداره کل فعالیت می‌نمایند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha