خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14826
۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۸
فرمانده نیروی دریایی ارتش:

افزایش توان راهبردی نیروی دریایی جمهوری اسلامی در راستای تحقق صلح جهانی است

افزایش توان راهبردی نیروی دریایی جمهوری اسلامی در راستای تحقق صلح جهانی است
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: افزایش توان راهبردی نیروی دریایی جمهوری اسلامی در راستای تحقق صلح جهانی و تأمین امنیت شاهراه اقتصادی دنیا است.

به گزارش اس.بی پرس، امیر دریادار شهرام ایرانی روز دوشنبه در آیین استقبال از «ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایَندُر» در اسکله ایران‌بندر کُنارک اظهار داشت: حضور باصلابت در عمق راهبردی دریاها، به دشمن این هشدار را داده است که باید بیشتر حواسشان را جمع کنند و مراقب باشند.

وی افزود: همه این‌ دستاوردها مدیون تلاش‌های شبانه‌روزی هم‌رزمان ما در ناوگروه‌های متعدد نیروی دریایی ارتش است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: وقتی‌که رزمایشی برگزار می‌شود در حقیقت آن را همچون یک جنگ تمام‌عیار انجام می‌دهیم.

وی تصریح کرد: اینکه هم‌زمانمان توانستند پیام جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان پیروزی نیروهای مسلح که انتزاعی‌ترین مقابله با هرگونه تهدید است را به دشمن ابلاغ کنند، به خودمان می‌بالیم.

امیر ایرانی گفت: یک پیام وجود دارد؛ اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح اقتدار، همدلی و وحدت با تمامی توانش همیشگی است، استفاده از این توان هم چیزی جز تحقق صلح جهانی نیست.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با گسترش حوزه مأموریت خود توانسته عزت و افتخار دیگری در سخت‌ترین شرایط تحریمی و اقتصادی کشور برای ملت شریفمان به ارمغان آورد.

امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری ادامه داد: ناو گروه قهرمان ۷۹ با استفاده از توان داخلی و حمایت‌های سلسله مراتب فرماندهی، توانستند چنین مأموریت باارزشی را انجام دهند و این نیز یکی از گام‌ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب توسط جوانان ولایتمدار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده که موجب هراس دشمن شده است.

وی افزود: بی‌شک بخش اعظم این موفقیت از شکیبایی و همراهی خانواده‌های هم‌زمانمان بوده و از آنان قدردانی می‌کنیم.

«ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایندُ» پس از یک‌صد روز دریانوردی مداوم و پیمایش بیش از ۱۶ هزار مایل دریایی، ظهر امروز در اسکله ایران بندر کُنارک در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان پهلو گرفت.

این ناوشکن در قالب ناوگروه ۷۹ در تاریخ ۱۴ آبان ماه با هدف اسکورت کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌ها در راستای حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران در آب‌های بین‌المللی از اسکله ایران‌بندر کُنارک حرکت و پس از حضور در رزمایش بزرگ ذوالفقار آجا (ارتش جمهوری اسلامی) به صوب خلیج عدن عزیمت کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha