خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14837
۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۱۹:۵۶
فرمانده نیروی دریایی ارتش:

اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی در بالاترین سطح قرار دارد

اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی در بالاترین سطح قرار دارد
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به حمدالله اقتدار نیروی دریایی جمهوری اسلامی در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

به گزارش اس.بی پرس، امیر دریادار شهرام ایرانی در آیین استقبال از "ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایَندُر" دراسکله ایران‌بندر کُنارک افزود: اینکه همرزمانمان توانستند پیام جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان پیروزی نیروهای مسلح که انتزاعی‌ترین مقابله با هرگونه تهدید است را به دشمن ابلاغ کنند، به خودمان می‌بالیم.

امیر دریادار شهرام ایرانی در ادامه گفت: افزایش توان راهبردی نیروی دریایی جمهوری اسلامی در راستای تحقق صلح جهانی و تأمین امنیت شاهراه اقتصادی دنیا است.

وی بیان کرد: حضور باصلابت در عمق راهبردی دریاها، به دشمن این هشدار را داده است که باید بیشتر حواسشان را جمع کنند و مراقب باشند.

وی افزود: همه این‌ دستاوردها مدیون تلاش‌های شبانه‌روزی هم‌رزمان ما در ناوگروه‌های متعدد نیروی دریایی ارتش است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: وقتی‌که رزمایشی برگزار می‌شود در حقیقت آن را همچون یک جنگ تمام‌عیار انجام می‌دهیم.

امیر ایرانی گفت: یک پیام وجود دارد؛ اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح اقتدار، همدلی و وحدت با تمامی توانش همیشگی است، استفاده از این توان هم چیزی جز تحقق صلح جهانی نیست.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نیز در این مراسم اظهارداشت: امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با گسترش حوزه مأموریت خود توانسته عزت و افتخار دیگری در سخت‌ترین شرایط تحریمی و اقتصادی کشور برای ملت شریفمان به ارمغان آورد.

امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری ادامه داد: ناوگروه قهرمان ۷۹ با استفاده از توان داخلی و حمایت‌های سلسله‌مراتب فرماندهی، توانستند چنین مأموریت باارزشی را انجام دهند و این نیز یکی از گام‌ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب توسط جوانان ولایتمدار نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده که موجب هراس دشمن شده است.

وی افزود: بی‌شک بخش اعظم این موفقیت از شکیبایی و همراهی خانواده‌های هم‌زمانمان بوده و از آنان قدردانی می‌کنیم.

 "ناوشکن جمهوری اسلامی ایران بایندُر" پس از یکصد روز دریانوردی مداوم وپیمایش بیش از ۱۶ هزار مایل دریایی، ظهر امروز در اسکله ایران بندر کُنارک در جنوب شرق استان سیستان و بلوچستان پهلو گرفت.

این ناوشکن در قالب ناوگروه ۷۹ در تاریخ ۱۴ آبان ماه باهدف اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش ها در راستای حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران در آبهای بین‌المللی از اسکله ایران‌بندر کُنارک حرکت و پس از حضور در رزمایش بزرگ ذوالفقار آجا (ارتش جمهوری اسلامی) به صوب خلیج عدن عزیمت کرد.

 

 انتهای پیام/
 

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha