خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14839
۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۲۰:۳۴
رئیس پایگاه انتقال خون:

ذخایر گروه خونی (O) مثبت و منفی در ایرانشهر کمتر از یک روز است

ذخایر گروه خونی (O) مثبت و منفی در ایرانشهر کمتر از یک روز است
رئیس پایگاه انتقال خون ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان بابیان این‌که ذخایر خون این شهرستان رو به اتمام است گفت: ذخایر گروه خونی (O) مثبت و منفی تنها برای یک روز جوابگوی بیماران است.

به گزارش اس.بی پرس، کاهش چشمگیر اهدای خون در ایرانشهر و به اتمام رسیدن ذخایر خونی گروه (O) مثبت و منفی جان نیازمندان به خون را به خطر انداخته است. 

وی بیان کرد: خون نیاز ضروری برای تمام افراد به‌ویژه بیماران محسوب می‌شود که در این میان مصدومان حوادث ترافیکی، بیماران تالاسمی، هموفیلی و سرطانی نیاز بیشتری به خون و فرآورده‌های خونی دارند.

رئیس پایگاه انتقال خون ایرانشهر گفت: امروزه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهرستان به‌صورت روزانه بوده بطوریکه بیش‌از ٧۵٠ بیمار تالاسمی این منطقه چشم به اهدای خون همنوعان خود بسته‌اند. 

وی بیان کرد: افراد خیر و نوع‌دوست نباید در چنین شرایطی بیماران و نیازمندان به خون و انواع فرآورده‌های خونی را تنها گذاشته بلکه با مشارکت خود و مراجعه به مراکز انتقال خون باعث برطرف شدن نیاز بیمارستان‌ها و بیماران به‌ویژه افراد مبتلابه تالاسمی، هموفیلی و سرطان شوند.

میرکازهی اظهارداشت: روزانه به‌طور متوسط بیش‌از ۵٠ واحد فرآورده خونی در ایرانشهر مصرف می‌شود بطوریکه اهدای خون در این شهرستان به حدود کمتر از ١۵ واحد در روز رسیده و بقیه خون مصرفی از مناطق دیگر کشور و مرکز استان تأمین می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha