خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14840
۱۴۰۰/۱۱/۲۵ - ۲۰:۴۸
رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر:

تشکیل گروه‌های همیار نقش مهمی در توانمندی زنان خود سرپرست دارد

تشکیل گروه‌های همیار نقش مهمی در توانمندی زنان خود سرپرست دارد
رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر بابیان این‌ که تشکیل گروه‌های همیار عمده‌ترین راهکار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است گفت: هفت گروه همیار متشکل از ۵٠ زن خودسرپرست خانوار در این شهرستان فعال است.

به گزارش اس.بی پرس، گروه‌های همیار متشکل از زنان و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه‌های مختلف به فعالیت و تولید می‌پردازند.

وی بیان کرد: هم‌اینکه زنان و دختران سرپرست خانوار زیرپوشش بهزیستی در قالب گروه‌های همیار در رشته‌های خیاطی، سوزن‌دوزی، پخت نان، کشاورزی و صنایع‌دستی مشغول فعالیت هستند.

رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر بابیان این‌که تاکنون افزون‌بر یک میلیارد ریال تسهیلات به گروه‌های همیار پرداخت‌شده است، گفت: گروه همیار طرحی است که در قالب آن زنان سرپرست خانوار و یا دختران خودسرپرست با حمایت مالی بهزیستی گروه‌های هفت نفره تشکیل می‌دهند و با دریافت کمک بلاعوض بهزیستی اقدام به راه‌اندازی مشاغل مختلف خانگی و صنعتی می‌کنند.

وی زنان سرپرست خانوار، سالمندان و معلولان را جامعه هدف بهزیستی عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین رویکرد برنامه‌های سازمان بهزیستی در شهرستان ایرانشهر ارائه خدمات توانمندسازی و توان‌بخشی است و پایدارسازی کسب‌وکارهای خرد جامعه هدف نیز در دستور کار قرار دارد.

بامری ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان را از دغدغه‌های اصلی بهزیستی ایرانشهر ذکر کرد و اظهارداشت: به همین منظور برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و آموزشی به جامعه هدف ارائه می‌شود و تقویت مهارت‌های فنی و بازتوانی آنان مدنظر است.

وی فراهم کردن زمینه‌های مشارکت خدمت‌گیرندگان در حل مسائل اجتماعی اقتصادی مربوط به خود، تغییر نگرش جامعه هدف و منافع حاصل از خدمات، شناساندن استعداد قابلیت‌های فردی و جمعی جامعه هدف و فراهم کردن و تبدیل توانایی‌های بالقوه فرد به بالفعل، تلاش در جهت افزایش اعتمادبه‌نفس و قدرت تصمیم‌گیری خدمت‌گیرندگان در حل مشکلات و فراهم کردن زمینه‌های رشد استعدادها و مساعدت جهت ارتقای دانش و آگاهی خانواده را از دیگر اهداف اساسی تشکیل و گسترش گروه‌های همیار عنوان کرد.

 

 انتهای پیام/
 

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha