خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14846
۱۴۰۰/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۴
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار؛

دانشگاه بین‌المللی چابهار از ظرفیت خود برای تقویت آموزش حوزه کسب‌وکار بهره‌ می‌گیرد

دانشگاه بین‌المللی چابهار از ظرفیت خود برای تقویت آموزش حوزه کسب‌وکار بهره‌ می‌گیرد
سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار با اشاره به اهمیت پرورش نیروهای کارآزموده در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: تأکید بر این است که از توان بالای دانشگاه بین‌المللی چابهار در راستای هموار کردن مسیر اشتغال در حوزه سواحل مکُران بهره‌گیری شود.

به گزارش اس.بی پرس، ناصر آبروِش از امضای قرارداد بین دانشگاه بین‌المللی چابهار و موسسه آموزش عالی هاتف زاهدان خبر داد و افزود: ریشه کردن بیکاری در حوزه سواحل مکُران جنوب سیستان و بلوچستان همواره از دغدغه‌های منطقه آزاد چابهار و دانشگاه بین‌المللی است و در این را از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

به گفته وی، دانشگاه بین‌المللی چابهار برای راه‌اندازی مدرسه مشترک کسب‌وکار مکُران، آموزش بیمه و نیز مرکز مشاوره و روانشناسی با موسسه آموزش عالی هاتف زاهدان قرارداد همکاری امضا کرد و تا زمان تحقق اهداف مورد نظر، آماده همکاری با تمامی مؤسسات آموزشی سطح استان هستیم.

وی گفت: پیشرفت در حوزه تربیت نیروی انسانی متخصص و افزایش مهارت‌افزایی ازجمله اهداف ما در بحث همکاری‌ با دانشگاه‌های داخلی و خارجی است.

آبروش با بیان اینکه دانشگاه بین‌المللی چابهار همواره در حال بررسی ابعاد مختلفِ نیروپروری و نخبه‌پروری است ادامه داد: مطالعه نسبت به روش ایجاد مدارس کسب‌وکار از یک سال قبل آغاز شده است و بر این باوریم که در نخستین مدرسه، ضمن صیانت از ضوابط آموزش عالی باید آموزش‌های مفید به فرزندان سیستان و بلوچستان ارائه شود.

سرپرست دانشگاه بین‌المللی چابهار با بیان اینکه دستیابی به اهداف راه‌اندازی مدرسه کسب‌وکار، ساختار مدیریتی خاصی را می‌طلبد،‌ تأکید کرد: برای مدیریت بهینه مدرسه مشترک کسب‌وکار یک شورای راهبردی پیش‌بینی‌شده که کار هماهنگی و اجرای برنامه‌ها را بر عهده خواهد داشت.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha