خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14854
۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ۱۲:۱۷

صدور بیش از 24 هزار برگ معاینه فنی خودروهای سنگین در سیستان و بلوچستان

صدور بیش از 24 هزار برگ معاینه فنی خودروهای سنگین در سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از صدور 24 هزار و 204 برگ معاینه فنی وسائط نقلیه عمومی جاده‌ای در 10 ماهه سال جاری در این استان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد افزود: از مجموع 30 هزار و 219 مراجعه‌کننده به مراکز معاینه فنی استان در این مدت، 24 هزار و 204 وسیله نقلیه عمومی جاده‌ای برگ معاینه فنی را اخذ نمودند و 6 هزار و 15 وسیله نقلیه دیگر موفق به دریافت مجوز مذکور نگردیدند.

وی افزود: با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است، انتظار می‌رود رانندگان فعال در این حوزه به این مسئله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه، اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از نظارت دقیق بر فعالیت مراکز معاینه فنی تحت پوشش اداره کل خبر داد و اعلام کرد از ابتدای سال جاری تاکنون 84 بازدید از فعالیت مراکز معاینه فنی خودروها با اعضاء کارگروه نظارت بر مراکز معاینه فنی شامل پلیس‌راه، محیط‌زیست، سازمان استاندارد به‌طور مستمر صورت گرفته و در صورت نیاز به اصلاح و تعویض دستگاه‌ها یا نیاز به استفاده از نیروی متخصص تذکرات لازم به مدیران آن‌ها داده می‌شود.

کرد در خاتمه اظهار داشت: در حال حاضر چهار مرکز در شهرستان‌های زاهدان (دو مرکز), زابل و خاش فعالیت دارند و تمام عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگ معاینه فنی در این مراکز به‌صورت مکانیزه انجام می‌شود و با توجه به شرایط ویژه این استان از لحاظ حمل‌ونقلی، یک مرکز معاینه فنی نیز در حال ساخت در شهرستان سراوان می‌باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha