خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14857
۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ۱۲:۳۸
سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار:

روزانه بیش از چهار هزار نفر در چابهار واکسن کرونا دریافت می‌کنند

روزانه بیش از چهار هزار نفر در چابهار واکسن کرونا دریافت می‌کنند
سرپرست شبکه بهداشت و درمان چابهار با بیان اینکه روزانه بیش از چهار هزار نفر در این شهرستان واکسن دریافت می‌کنند گفت: خطر امیکرون برای بیماران زمینه‌ای، مادران باردار و کودکان جدی و پیشگیری، همواره مقدم بر درمان این گروه و سایر افراد است.

به گزارش اس.بی پرس، همایون دادگر اظهار داشت: اگرچه آمار مرگ‌ومیر به دلیل پوشش گسترده واکسیناسیون کاهش یافته است، اما این مسئله به معنای ابتلا نشدن افراد به اُمیکرون نیست.

وی با اشاره به اینکه آنچه امروز با آن مواجه هستیم جهشی است که برخلاف انواع قبلی بیشتر کودکان را هدف قرار می‌دهد، افزود: ۲۰ درصد از مبتلایان به سویه اُمیکرون گروه سنی کمتر از ۱۲ سال هستند.

وی بیان کرد: امیکرون با علائم بالینی سرفه، عطسه و گلودرد ظاهر می‌شود که نباید به‌راحتی از آن‌ها عبور کرد به‌ویژه مادران باردار می‌بایست در صورت ابتلا حتماً با پزشک مشورت کنند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار افزود: تجربه ماه‌های گذشته نشان داده هرچه سطح پوشش واکسیناسیون گسترده‌تر شود و افراد بیشتری واکسن کرونا را دریافت کنند، ورود و بستری در بیمارستان کاهش خواهد یافت به‌طوری‌که پیش از انتشار سویه اُمیکرون بخش‌های ایزوله و کووید بیمارستان امام علی (ع) چابهار، بدون بیمار بستری بودند.

دادگر گفت: بیشترین نگرانی برای پرسنلی است که تعداد آن‌ها برای چند برابر شدن جمعیت بیماران مطلوب نیست، به‌ویژه اینکه در صورت تداوم وضعیت کنونی آمار بستری‌ها افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه برای تزریق واکسن محدودیتی نداریم خاطرنشان کرد: مجموع واکسیناسیون بیش از ۲۶۴ هزار دُز است که تعداد کل تزریق مرحله اول ۱۴۱ هزار، تزریق مرحله دوم ۱۰۲ هزار و مرحله سوم ۱۹ هزار است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: جمعیت هدف واکسیناسیون گروه سنی بالای ۹ سال این شهرستان ۱۶۹ هزار نفر، جمعیت ۹ تا ۱۱ سال ۱۷ هزار و بالای ۱۲ سال ۱۵۲ هزار نفر است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha