خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14865
۱۴۰۰/۱۱/۲۷ - ۱۳:۴۳
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان:

ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی زابل آغاز شد

ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی زابل آغاز شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی زابل به‌صورت رسمی از امروز در محله امیریه آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، مصطفی بیک‌مداح اظهار داشت: با توجه ویژه دولت مردمی و خدمتگزار و وزارت راه و شهرسازی فاز مطالعات کارشناسی این طرح از سال گذشته به‌وسیله مشاوران پژوهشکده سوانح طبیعی وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است.

وی افزود: بر این اساس ۹ محله حاشیه‌نشین در زابل شناسایی و مقررشد ساماندهی بافت ناکارآمد محلات امیرآباد (امیریه)، حسین‌آباد، اسلام‌آباد، خیابان رسالت، هیرمند شمالی و معصوم‌آباد با توجه به تجربه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان در بازآفرینی حاشیه شهرهای چابهار و زاهدان صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: هم‌اکنون در ۱۰ نقطه کشور ازجمله چابهار، زابل، زاهدان، کرمان، بندر امام و دوگنبدان طرح ساماندهی و بازسازی حاشیه شهرها در حال انجام است.

وی بیان کرد: برای بهسازی یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی واقع شده در این طرح ۷۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای و ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات پیش‌بینی شده است.

بیک مداح خاطرنشان کرد: محله امیریه و هشت محله دیگر با ۴۸ هزار نفر جمعیت و ۵۰۰ هکتار وسعت در حریم طرح بازآفرینی بافت ناکارآمد زابل قرار دارند و تاکنون برای بهسازی آن‌ها ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

 

 انتهای پیام/

نظرات شما

capcha