خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14869
۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۱۱:۴۲
به مناسبت روز جهانی مادر و دختر؛

همایش بزرگ یوگا در شهر زاهدان برگزار شد

همایش بزرگ یوگا در شهر زاهدان برگزار شد
به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت علی (ع) و روز جهانی مادر و دختر، همایش یوگا در زاهدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، همایش بزرگ یوگا در محل دهکده المپیک زاهدان به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز جهانی مادر و دختر، به همت هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان زاهدان با همکاری کمیته یوگا با مربیگری خانم هادی برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

یوگا از جمله ورزش‌هایی است که هرگاه از آن صحبتی به میان آید، اولین مسئله‌ای که ذهن به سمت آن حرکت می‌کند احساس آرامشی است که یوگا به افراد می‌دهد درواقع این موضوع در ذهن افراد ثبت‌شده که این ورزش راهی برای رسیدن به آرامش است.

 

معنی یوگا

باید بدانید که یوگا از ریشه کلمه سانسکریت YUJ گرفته‌شده که معنی آن اتحاد می‌باشد. در واقع یک بین تن و روان و حتی نیروهای مثبت و منفی وجودی انسان اتحادی غیرقابل‌باور به وجود می‌آورد. مدرسه یوگا ایجنگر یوژ را به‌عنوان «پیوستن یا ادغام تمام جنبه‌های فردی – بدن بـا ذهن و ذهن با روح» برای رسیدن به یک زندگی شاد، متعادل و مفید تعریف می‌کند.

آن‌ها ادعا می‌کنند هدف نهایی یوگا، رسیدن به کالیالی (رهایی یا آزادی نهایی) اسـت.

 

یوگا چیست؟

یوگا تمرین حرکتی ذهنی بدن می‌باشد. حرکات این ورزش هر دو عامل جنبش و کنترل تنفس و تمرکز را در بر دارد. بسیاری از فواید یوگا شبیه به تای چی و یا هنرهای رزمی است.

 

تاریخچه یوگا

یوگا ورزشی جسمی و روانی است که در شبه‌قاره هند و توسط هندوها به وجود آمده است. ریشه‌یابی دقیق این ورزش که توسط چه شخصی و دقیقاً چگونه به وجود آمده ناممکن است. چرا که تاریخ شکل‌گیری یوگا به سال‌های بسیار دور بازمی‌گردد.

 

فواید یوگا به شرح زیر است:

کاهش استرس و اضطراب

کاهش نشانه‌های افسردگی

تعادل و انعطاف‌پذیری بهتر

بهبود وضعیت خواب

افزایش ایمنی به علت تحریک سیستم لنفاوی

از بین بردن سموم و فلزات سنگین

افزایش قدرت و استقامت

بهبود جریان خون

عملکرد بهتر گوارشی؛ از جمله کاهش علائم IBS

کاهش علائم مربوط به بارداری و افسردگی پس از زایمان

درد مزمن؛ از جمله مواردی که به علت مشکلات عضلانی مانند کمردرد یا سردرد مکرر ایجاد می‌شود

بهبود وضعیت بدنی و کاهش علائم اختلال شخصیتی

 

یوگا از جمله ورزش‌هایی است که برای سالمندان بسیار مفید است. برخی حرکت‌های اصلی یوگا برای سالمندان به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که سبب طبیعی شدن فشارخون، ایجاد تعادل در سیستم اعصاب می‌گردند و از مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی و عروقی و عصبی جلوگیری می‌کنند. تکنیک‌های خاص تنفسی یوگا با ایجاد نشاط و طراوت جسمی و پاک کردن کانال‌های تنفسی از مبتلا شدن فرد به بیماری‌های تنفسی نیز جلوگیری به عمل می‌آورند.

 

گزارش از فاطمه زینلی خبرنگار اس.بی پرس در زاهدان

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha