خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14872
۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۴
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

افراد واکسینه نشده قربانیان اصلی کرونای امیکرون هستند

افراد واکسینه نشده قربانیان اصلی کرونای امیکرون هستند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه اغلب بستری‌ها و مرگ‌ومیرهای ناشی از کرونا مربوط به افرادی است که یا واکسن نزده‌اند و یا دارای بیماری‌ زمینه‌ای (فشارخون، دیابت و نقص ایمنی) هستند گفت: متأسفانه در شبانه‌روز گذشته 2 فرد 68 و 96 ساله در سطح استان سیستان و بلوچستان به علت ابتلا به کرونا فوت‌شده‌اند که هر دو فاقد سابقه تزریق واکسن بوده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر علی خواجه با بیان اینکه در سوش امیکرون به دلیل جهش‌های ویروس، میزان سرایت‌پذیری بیماری بسیار افزایش پیدا کرده است و یک فرد مبتلا به کرونا می‌تواند صدها نفر را به کرونا مبتلا نمایند گفت: با توجه به این قدرت سرایت بالا، بچه‌ها و کودکان نسبت به موج‌های قبلی بیشتر گرفتار کرونا می‌شوند، از مردم درخواست داریم واکسیناسیون کودکان بالای 5 سال را جدی بگیرند و هر چه سریع‌تر برای این ایمن نمودن فرزندانشان علیه ویروس کرونا اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه درصد قابل‌توجهی از افراد مبتلا به کرونا فاقد علائم هستند گفت: اغلب افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت شده است معمولاً در جمع‌های خانوادگی و به‌صورت خوشه‌ای به کرونا مبتلا شده‌اند.

خواجه همچنین با بیان اینکه هنوز به نقطه اوج پیک امیکرون نرسیده‌ایم گفت: عبور از پیک جدید مستلزم همکاری و مراعات مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون است بنابراین تأکید می‌نمایم بالغین نسبت به تزریق دز سوم واکسن کرونا خود اقدام نمایند و از تجمعات و شرکت در دورهمی های خانوادگی به جد خودداری نمایند.

به گفته دکتر خواجه هم‌اکنون 232 بیمار با مشکلات حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری می‌باشند که از این تعداد 118 نفر بر اساس نتایج آزمایشگاهی مبتلا به کووید 19 می‌باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha