خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14875
۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۱۳:۴۳
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

ائمه جمعه مطالبات به‌حق و قابل تحقق مردم را پیگیری کنند

ائمه جمعه مطالبات به‌حق و قابل تحقق مردم را پیگیری کنند
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان و امام‌جمعه زاهدان گفت: ائمه جمعه مطالبات به‌حق و قابل تحقق مردم را پیگیری کنند چرا که مردم نجیب استان سیستان‌وبلوچستان شایسته خدمت هستند.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام مصطفی محامی در گردهمایی ائمه جمعه شهرستان‌های سراوان، سیب‌وسوران، مهرستان و گلشن، ضمن اشاره به برکات فراوان ماه رجب و اهمیت استغفار و دعا در این ماه و با گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با لطف الهی و حرکت مردمی و نیت اسلام‌خواهی شروع شد و به پیروزی رسید و با وجود این که دشمنان ۴۳ سال برای از بین بردن انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکردند اما انقلاب اسلامی هم چنان با وجود همه تهدیدها و تحریم‌ها روی پای خود ایستاده است.

او با برشمردن برخی موفقیت‌های انقلاب اسلامی از جمله در فناوری‌های نوین، صنعت، پزشکی و نظامی، یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حاکمیت دین الهی و رشد فضای معنوی در جامعه عنوان کرد و افزایش چشمگیر تعداد ائمه جمعه و جماعت، مساجد، مدارس علمیه، طلاب و اساتید، مکتب‌خانه‌های قرآن‌آموزی و شرکت‌کنندگان در نماز را گواه این موضوع دانست.

امام‌جمعه زاهدان با تأکید بر قدرشناسی نسبت به نعمت انقلاب اسلامی گفت: شکرگزاری قولی همان جهاد تبیین مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر دشمنانی است که دستاوردهای ما را وارونه جلوه میدهد و ما باید در مقام دفاع از دستاوردهای انقلاب برآییم.

او شکر عملی را مهم‌تر از شکر قولی دانست و استفاده درست از نعمت الهی را متذکر شد و گفت: ائمه جمعه با استفاده درست از جایگاه امامت جمعه، شکر عملی را به جا بیاورند و فراموش نکنیم که قبل از انقلاب اسلامی، علمای اهل سنت از چنین جایگاهی برخوردار نبودند.

 محامی به بیان چند مورد از نکات مربوط به شکر عملی و استفاده صحیح از جایگاه امامت جمعه پرداخت و گفت: پرداختن به آسیب‌های اجتماعی از سوی ائمه جمعه و بیان راهکار و راه‌حل یکی از نکات مهم است و ائمه جمعه نمی‌توانند بی‌تفاوت باشند البته صرفاً بیان مشکل کافی نیست بلکه باید راهکار نیز ارائه شود.

او می‌گوید: برخی از آسیب‌های اجتماعی ریشه در فرهنگ و آداب‌ورسوم غلط دارد مثلاً آداب رانندگی، رعایت قوانین، حمل اسلحه و قهرمان شمردن افراد قانون‌شکن که باعث الگو شدن آنان برای کودکان و نوجوانان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه «معرفی سبک زندگی اسلامی به مردم» را یکی دیگر از نکات مهم برای ائمه جمعه عنوان کرد.

او نکته دیگر را «تبیین عقلانی و منطقی مبانی انقلاب اسلامی و مسائل کشور و ارائه تحلیل درست» مطرح کرده و گفت: باید پایه‌های فکری و مبانی انقلاب اسلامی را به‌درستی بیان و تحلیل کنیم و تحت تأثیر تبلیغات دشمن قرار نگیریم.

محامی «بیان مطالبات مردمی و پیگیری مشکلات مردم با توجه به همه محدودیت‌ها» را یکی دیگر از رسالت‌های مهم ائمه جمعه دانست و با تأکید بر دغدغه اجتماعی ائمه جمعه گفت: نمی‌توان در کنار مردم بود اما نسبت به مشکلات آن‌ها توجهی نداشت.

او گفت: برخی از امور قابل انجام نیستند و ابراز آن‌ها نه‌تنها حسنی ندارد بلکه باعث ناامیدی مردم می‌شود.

به گفته او مطالبات به‌حق و قابل تحقق مردم را باید پیگیری کرد چرا که مردم نجیب استان سیستان‌وبلوچستان شایسته خدمت هستند.

امام‌جمعه زاهدان گفت: ائمه جمعه باید واسطه بین مردم و مسئولان باشند و هم مطالبات مردم را به مسئولان و هم مطالبه مسئولان را به مردم برسانند.

او رعایت انصاف را به‌عنوان نکته دیگر مورداشاره قرار داد و گفت: اگر انسان می‌خواهد از کسی انتقاد یا تعریف کند باید منصفانه و بدون تأثیرپذیری از جو و فضای ایجاد شده باشد.

 محامی فضای موجود در استان را خوب توصیف کرد و با ابراز گلایه از اطلاع‌رسانی نامناسب اتفاقات بد و عدم اطلاع‌رسانی اتفاقات خوب گفت: یکی از نعمات بزرگ خداوند در استان، وحدت است و برای تثبیت این همدلی باید تلاش کنیم و هر کس در هر جایگاهی که بخواهد به این فضا خدشه وارد کند چه دانسته و چه نادانسته به ضرر ما و به سود دشمن عمل کرده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha