خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14880
۱۴۰۰/۱۱/۲۸ - ۱۴:۲۶

مرمت و بازسازی موزه قرآن و عترت ایرانشهر

مرمت و بازسازی موزه قرآن و عترت ایرانشهر
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر گفت: مرمت و بازسازی موزه قرآن و عترت این شهرستان با اعتبار بیش از ۶٠٠ میلیون ریال آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، رحمان ریگی افزود: با توجه به کثرت علاقه‌مندان به بازدید از این موزه، رفع نواقص ساختمان و بالابردن استحکام این بنای ارزشمند تاریخی در دستور کار قرار گرفته بود که قرار است در فازهای مختلف و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و اقلیم منطقه مرمت و بازسازی شود.

وی با بیان اینکه برای بازسازی و مرمت موزه قرآن و عترت ایرانشهر ۶٠٠ میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است گفت: کار بازسازی و مرمت جداره‌های محوطه با ملات کاه‌گل انجام می‌شود و اقدامات دیگری از جمله عایق جداره‌های خارجی به‌منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت با گرم‌تر شدن هوا نیز انجام می‌شود.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایرانشهر بیان کرد: موزه قرآن و عترت در سال ۱۳۵۶ ساختمان محل سکونت مقام معظم رهبری در دوران اقامت اجباری بوده که ایشان از دی‌ماه سال ۵۶ تا شهریور سال ۵۷ در این ساختمان اقامت داشتند و در سال ۱۳۷۰ از سوی پرویز فاضلی مالک بنا، به‌عنوان یادبودی از دوران تبعید مقام معظم رهبری به سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اهدا شد.

ریگی با بیان اینکه این بنا تنها موزه قرآن و عترت در جنوب سیستان و بلوچستان است افزود: در سال ۱۳۸۶ با شماره ۱۹۳۲۲ این بنا در فهرست آثار تاریخی کشور به ثبت رسیده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha