خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14886
۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۰۸:۲۰
شهردار چابهار:

۱۳ هزار مترمربع حریم دریا در چابهار ‌رفع تصرف شد (ویدئو)

۱۳ هزار مترمربع حریم دریا در چابهار ‌رفع تصرف شد (ویدئو)
شهردار چابهار گفت: ۱۳ هزار مترمربع حریم دریا در شهر بندری چابهار در راستای اجرای دستور رئیس‌جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل با حکم دادستان این شهرستان از دست متصرفان، خارج شد.

به گزارش اس.بی پرس، محمدیونس حقانی اظهار داشت: آزادسازی حریم ٦٠ متری سواحل شهر چابهار با مصوبه شورای تأمین و با دستور مقام قضایی آغاز شده و با قوت در تمامی محدوده شهر ادامه دارد.

وی افزود: شهرداری برای رفع تصرف حریم دریا در شهر چابهار با قاطعیت ورود کرده و دستور رئیس‌جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل را اجرایی و سواحل بکر و گردشگری را از دست متصرفان آزاد کرده و در حال آماده‌سازی برای استفاده عموم مردم است.

شهردار چابهار گفت: شهرداری در ابتدا طی ۲۴ ساعت گذشته به آزادسازی بخش‌هایی از ساحل دریا بزرگ ‌از دست متصرفان بخش دولتی و خصوصی که شامل یک هزار و ۷۰۰ مترمربع در حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع اداره هواشناسی ۶ هزار مترمربع شرکت ساختمانی پرلیت و ٢٥٠ مترمربع اداره اقیانوس‌شناسی اقدام کرده است.

حقانی از جدیت و تلاش‌های دادستانی شهرستان چابهار، اعضای شورای اسلامی شهر و فرمانداری چابهار قدردانی کرد و افزود: رفع تصرف سواحل و حریم ۶۰ متری دریا در خلیج و دریا بزرگ با جدیت دنبال شده و از ایجاد مستحدثات در حریم ۶۰ متری دریا جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه آزادسازی محدوده گردشگری و ساحلی دریا کوچک چابهار بعد از گذشت ۶۰ سال و ساخت پارک خلیج پردیسان چابهار در محدوده ساحل اسکله هفت تیر خیابان دریا کوچک در حدود ۲ سال اخیر انجام شد، خاطرنشان کرد: این اقدام ضمن خرسندی و رضایت شهروندان این شهر بندری، رونق گردشگری و صیادی را به دنبال دارد.

شهردار چابهار گفت: پس از آزادسازی محدوده دریاکوچک، کارِ آماده‌سازی و احداث پارک با نام مجموعه پردیسان از سال گذشته آغاز شده است.

وی ادامه داد: این پارک به وسعت حدود ۲۰ هکتار برای ساماندهی و پهلودهی شناورهای سبک، قایق و لنج‌ها، توسعه زیرساخت‌های تفریحی، گردشگری و انواع سرگرمی‌های آبی و ساحلی است که احداث ۴۰۰ متر اسکله، ۲ کیلومتر دیوار حفاظت ساحلی، پوشاندن کانال به‌طول ۲۰۰ متر برای جمع‌آوری آب‌های سطحی و ساخت ۲ پهلوگیر برای کشتی کروز پیش‌بینی شده است. «کشتی‌های کروز امروزه به یکی از پایه‌های ثابت صنعت گردشگری تبدیل شده‌اند»

وی با اشاره به اینکه پارک پردیسان در سه فاز و با مشارکت منطقه آزاد چابهار در حال اجراست، گفت: اقدامات آماده‌سازی این پارک از اسفند سال ۱۳۹۹ آغاز شده و بر اساس پیش‌بینی پیمانکار در اسفند ۱۴۰۲ تکمیل و افتتاح می‌شود.

شهردار چابهار با بیان اینکه این پارک علاوه بر توسعه گردشگری به رونق صید و صیادی نیز منجر می‌شود، اظهار داشت: پارک خطی ساحلی خلیج، دسترسی آسان مردم به ساحل آرام شهر چابهار را فراهم و در آن، مسیر دوچرخه‌سواری، جاده سلامت، محل بازی کودکان، دسترسی مردم به ساحل زیبای دریا کوچک نیز پیش‌بینی شده که مکان مناسبی برای استفاده عموم مردم به ویژه خانواده‌ها خواهد بود.

 


منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha