خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 14887
۱۴۰۰/۱۱/۳۰ - ۰۸:۳۸
درمحمد کردی تمندانی:

دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران ۳ و ۴ اسفندماه در تالار امام رضا (ع) این دانشگاه برگزار خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، درمحمد کردی تمندانی اظهار کرد: دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران ۳ و ۴ اسفندماه در تالار امام رضا (ع) این دانشگاه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

معاون پژوهشی دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد: کنفرانس مهندسی معدن ایران بزرگ‌ترین و جامع‌ترین کنفرانس در حوزه معدن و صنایع معدنی است که همه‌ساله توسط انجمن مهندسی معدن ایران برگزار می‌شود. این کنفرانس که در حقیقت پرسابقه‌ترین کنفرانس ملی معدن ایران نیز هست، فرصت مناسبی است برای کلیه نقش‌آفرینان صنعت معدن اعم از اساتید، دانشجویان، محققین، مدیران و کارشناسان و همچنین سایر ذینفعان زنجیره تأمین در حوزه صنعت معدن تا چالش‌ها، فرصت‌ها، فعالیت‌ها، ایده‌ها و دستاوردهای خود را به اشتراک بگذارند.

وی در زمینه علت برگزاری این کنفرانس در دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود: استان سیستان و بلوچستان خاستگاه مناسبی برای انواع مواد معدنی است. وجود کانسارهای نسبتاً غنی و متنوع معدنی و امکان توسعه فعالیت‌های معدنی و قرار داشتن استان بر روی کمربندی فلزائی و معدنی با ذخایری مانند کرومیت، مس، منگنز، سرب و روی، قلع، تنگستن، طلا و کانسارهای غیرفلزی متنوع این امکان را فراهم می‌سازد که محور توسعه استان بر اساس معدن و صنایع معدنی برنامه‌ریزی گردد.

کردی ادامه داد: این پتانسیل‌های قوی معدنی استان متأسفانه تاکنون به فعل تبدیل نشده است؛ برگزاری این‌چنین کنفرانس‌هایی در سطح ملی و با حضور اساتید صاحب‌نظران و سرمایه‌گذاران حوزه معدن این اماکن را فراهم خواهد کرد تا پتانسیل‌های معدنی استان، در سطح ملی در مرکز توجه قرار گیرد و مسیر شکوفایی استان بر پایه پتانسیل‌های معدنی با سرعت بیش از پیش طی شود.

کردی گفت: دانشگاه سیستان و بلوچستان همواره تلاش دارد ضمن تربیت دانشجویانی توانمند، هم‌زمان با مشارکت در مسائل منطقه‌ای ایفای نقش نماید. با همین نگاه پیشنهاد برگزاری کنفرانس مهندسی معدن ایران در دانشگاه به انجمن مهندسی معدن ایران تقدیم شد و میزبانی دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران را به عهده گرفت که امیدواریم با مشارکت فعالان بخش معدن در این رویداد، زمینه‌ساز تعامل صاحب‌نظران حوزه معدن کشور و ارائه دستاورد و ایده‌های جدید آن‌ها در رشد و تعالی کشور و به‌خصوص استان سیستان و بلوچستان باشیم.

وی اضافه کرد: محورهای این کنفرانس شامل اکتشاف مواد معدنی، استخراج معادن، فضاهای زیرزمینی، مکانیک سنگ و ژئوتکنیک، فرآوری مواد معدنی، اقتصاد و مدیریت در معادن، محیط و مکانیزاسیون و اتوماسیون در معادن است و با توجه به برگزاری این کنفرانس در استان سیستان و بلوچستان یک محور دیگر با عنوان فرصت‌های تجاری و اشتغال‌زایی حوزه معدن در استان سیستان و بلوچستان نیز به محورهای کنفرانس اضافه شد تا صاحب‌نظران حوزه معدن نظرات و ایده‌های خود را در این موضوع نیز به دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایند.

دبیر علمی دهمین کنفرانس مهندسی معدن ایران نیز در زمینه برنامه‌های جانبی این کنفرانس اظهار کرد: هم‌زمان با برگزاری کنفرانس، نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته نیز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد، هدف از راه‌اندازی این نمایشگاه ارائه آخرین فنآوری‌های نوین و نمایش ماشین‌آلات معدنی به‌منظور تکمیل زنجیره تولید مواد معدنی در استان است. این نمایشگاه با حضور سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ معدنی کشور برگزار خواهد شد و فرصت مناسبی است تا انتقال و ارتقاء فناوری‌های معدنکاری در سطح استان انجام شود.

سید امیر اسعد فاطمی افزود: با توجه به برگزاری این کنفرانس در سطح ملی و لزوم برگزاری مناسب این کنفرانس، استانداری و سازمان صنعت، معدن و تجارت کمک‌های فکری و راهبردی خوبی به دبیرخانه کنفرانس کرده‌اند. همچنین شرکت‌های بزرگ معدنی کشور و استان نیز به‌عنوان حامی در کنار کنفرانس بوده‌اند. شرکت تهیه و تولید مواد نسوز کشور، شرکت توسعه معادن پارس تأمین، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی کشور، سازمان ایمیدرو، شرکت سنگ‌آهن گهر زمین، هلدینگ همگامان توسعه سیستان و بلوچستان، مجموعه معنا، شرکت آریا مس شرق، تلاشگران پایدار زرمس ایرانیان و مجموعه معدنی پاتک از حامیان برگزاری کنفرانس بوده‌اند که لازم است از حمایت‌های آن‌ها که منجر به برگزاری بهتر این کنفرانس شد، تشکر و قدردانی نماییم.

 

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha